Poznaj listę najpopularniejszych gier sportowych!

Wśród gier komputerowych znajdują się między innymi gry sportowe. Większość z nich to gry, w których gracz wciela się w zawodnika bądź zawodników i uczestniczy w różnego rodzaju zawodach sportowych. Do gier sportowych zalicza się również takie gry, w których wcielamy się w rolę menadżera klubu sportowego. Jakie gry sportowe cieszą się obecnie największą popularnością?

Jakie gry są odpowiednie dla miłośników piłki nożnej?

Mówiąc o grach sportowych, nie sposób nie wspomnieć o tych poświęconych piłce nożnej. To właśnie gry sportowe o tej tematyce stanowią największą i zarazem najpopularniejszą grupę. Mówiąc o nich, nie sposób wspomnieć o serii Fifa, która na rynku dostępna jest od 1994 roku. Za grami tymi stoi Electronics Arts. Gracz ma do dyspozycji różne tryby rozgrywki, może grać zarówno w turniejach klubowych, jak i reprezentacyjnych. Gra potrafi wciągnąć na długie godziny. Bez wątpienia gry z serii Fifa to jedne z najlepszych gier sportowych, jakie od lat dostępne są na rynku. Dopracowane są w najmniejszych szczegółach, co sprawia, że chętnych, aby w nie zagrać nie brakuje.

Kultowa gra dla miłośników piłki nożnej to także Pro Evolution Soccer. Jest to tytuł konkurencyjny dla gier z serii Fifa. Jest to dzieło firmy Konani. Gra jest dopracowana bądź względem graficznym, gra się w nią naprawdę dobrze. Jedynym problemem jest to, że firma nie uzyskała niezbędnych do nadania realizmu licencji. W efekcie nie mamy w tej grze prawdziwych nazw klubów czy zawodników, co niektórym graczom dość mocno przeszkadza.

Odpowiednia dla miłośników piłki nożnej jest także gra Football Manager. W tym przypadku nie wcielamy się jednak w gracza czy zespół, ale w menadżera. Naszym zadaniem jest takie zarządzanie klubem, aby odniósł on sukces. To gra sportowa, w której pojawiają się elementy strategiczne.

Jaka gra będzie odpowiednia dla miłośników boksu?

Ci, którzy zaliczają się do miłośników boksu mogą sięgnąć po grę Fight Night. Pierwsza odsłona tej gry pojawiła się w roku 2004. W 2006 gracze mogli sięgnąć już po część trzecią. Seria od samego początku wzbudziła ogromne zainteresowanie graczy. W 2011 roku producenci kolejny raz zaskoczyli fanów boksu. Na rynku pojawiła się odsłona Fight Night Champion. W tym wypadku zaoferowano graczom tryb fabularny. To właśnie takie rozwiązanie sprawiło, że gra stała się jeszcze bardziej wyjątkowa. Niestety, póki co nie ukazała się kolejna część. Szkoda, bo gdyby gra dalej była tak rozwijana, z pewnością otrzymalibyśmy produkt pod wieloma względami wyjątkowy.

Czy dostępne są gry poświęcone wyścigom samochodowym?

Do sportów zalicza się również wyścigi samochodowe, o których nie mogli zapomnieć twórcy gier komputerowych. Jeśli chodzi o gry poświęcone tej tematyce, to na uwagę na pewno zasługuje gra F1. Zawdzięczam ją firmie Codemasters. Jest to ten sam producent, który wcześniej wypuszczał na rynek inną słynną serię o wyścigach samochodowych – Colin McRae Rally. Ciekawą grą o tematyce rajdów samochodowych jest Gran Turismo. Zachwyca ona wyjątkowym realizmem.

Gry sportowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Ci, którym przypadły do gustu, powinni sięgnąć po zaproponowane przez nas tytuły.

Jeżeli szukasz gier sportowych na PC, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedą gier serwisu Gram.pl , która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/pc/sport/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij