Utylizacja komputerów i nośników.

Utylizacja komputerów i nośników.

Zapewne wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że sprzętu elektrycznego nie można tak po prostu wrzucić do śmietnika, ponieważ grożą za to kary. Na szczęście odbiorem zużytego sprzętu zajmują się profesjonalne firmy.

Na czym polega niszczenie, recykling i utylizacja komputerów?

  1. Demagnetyzacja – trwałe usuwanie danych z nośników dzięki technologii działania impulsu magnetycznego zmieniającego strukturę warstwy magnetycznej. To najszybsza a jednocześnie najskuteczniejsza forma niszczenia danych. Po usunięciu wszystkich informacji przekazana zostaje dokumentacja potwierdzająca zniszczenie. Następnie przeprowadza się utylizację nośników, co również zostaje udokumentowane. Zniszczeniu mogą zostać poddane dyskietki, dyski twarde, taśmy magnetyczne, nośniki USB.

  2. Recykling sprzętu elektronicznego i elektrycznego – polega na ekologicznym przetworzeniu odebranego sprzętu. Odbierany jest sprzęt elektryczny, elektroniczny, AGD, RTV, sprzęt komputerowy i biurowy, a także kable elektryczne, złomy metali żelaznych i nieżelaznych, sprzęt medyczny (bez szkodliwych elementów), tonery, gaśnice i świetlówki. Recykling elektroniki to metoda bardzo pożyteczna, dzięki której możemy zadbać o stan środowiska naturalnego.

  3. Recykling gaśnic i proszku gaśniczego – pierwszy etap to odbiór zużytego sprzętu. Odbywa się to w terminie dogodnym dla klienta i na terenie całej Polski. Potem śmieci te są przerabiane ekologicznie. Usługa ta kierowana jest do wszystkich tych, którzy posiadają zużyty sprzęt elektroniczny oraz elektryczny, czyli np. do punktów serwisowych, banków oraz instytucji finansowych, straży miejskich, straży pożarnych, komend policji, szkół oraz uczelni wyższych, jednostek samorządowych i producentów.

  4. Fizyczne niszczenia nośników – niszczenie danych poprzez zautomatyzowane rozcinanie nośników na paski. Niszczenie odbywa się na miejscu u klienta albo w siedzibie firmy. Potem następuje utylizacja komputerów i innych nośników. Utylizacji komputerów mogą zostać poddane taśmy magnetyczne, dyski twarde, dyskietki, płyty CD i DVD, karty kredytowe, nośniki USB oraz identyfikatory.

Dlaczego należy utylizować sprzęt elektroniczny?

Ustawa o zużytym sprzęcie elektronicznym i elektrycznym z dnia 11 września 2015 r. mówi, że nie należy wyrzucać elektroodpadów do zwykłego śmietnika. I jak to bywa z prawem, jego nieznajomość nie chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Krótko mówiąc, jeśli nie zastosujesz się do tego przepisu i wyrzucisz na śmietnik komputer, to grozi Ci za grzywna nawet 5000 zł.

Profesjonalna Firma

Gdzie zatem wyrzucić sprzęt elektroniczny? Należy oddać go do punktu zajmującego się recyklingiem sprzętu elektronicznego. Taki punkt znajdziecie chociażby w wyszukiwarce internetowej, wpisując do niej hasła takie jak:

  • utylizacja komputerów

  • odbiór zużytego sprzętu

Poza tym utylizacja i poddanie recyklingowi pozwoli nam uzyskać czyste sumienie. Czujemy, że robimy coś dla większej sprawy, czyli dla środowiska naturalnego i dla ekologii. Aby mieć jeszcze większą pewność, że nasze śmieci elektroniczne zostały odpowiednio i ekologicznie zutylizowane należy wybrać profesjonalną firmę. Właściwa firma proponuje:

  • bogatą ofertę utylizacji sprzętu elektronicznego

  • odpowiednie certyfikaty

  • szybką realizację usług

  • zasięg ogólnopolski

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij