Smartfon w dzisiejszych czasach

Jaki smartfon najlepszy?. Aktualnie, bez smart fona jak bez ręki. Jest więc w pełni zrozumiałe, jeśli chcemy go używać zawsze i wszędzie. Jednak czasami może to się dla nas źle skończyć. Jeżeli uzależnimy się od używania urządzeń mobilnych, to może być to bardzo niekorzystne na przykład dla naszej relacji z partnerem.

W takiej sytuacji osoba, która znajduje się w rzeczywistym świecie może po prostu ucierpieć poprzez brak kontaktu z nami. Nikt przecież nie chce się znaleźć w takiej sytuacji, dlatego musimy dbać o partnera. Istnieją jednak pewne wzorce zachowań, które po prostu mogą być oznaką uzależnienia od telefonu czy internetu.

Życie bez smartfona

Związane są one zazwyczaj z redukcją napięcia i poszukiwaniem swoistej „nagrody” w postaci skorzystania z jakiejś strony. Przykłady takich rożnych wzorcowych zachowań to na przykład korzystanie z telefonu w sytuacji nerwowej, dla rozładowania stresu albo po prostu zagłuszenie emocji smutku czy złości, poszukiwanie różnych nowych relacji w sieci w na przykład ze względu na poczucie odrzucenia. Może też uzależnienie od internetu objawiać się przez obsesyjne śledzenie poczynań różnych osób, których w rzeczywistości się nie zna.

Uzależnienie

Aby wygrać walkę z takim problemem należy uważać na czas, który spędzamy w internecie na przeglądaniu różnego rodzaju stron. Powinny tak właśnie postępować osoby niesumienne, mające problem z własną organizacją czasu czy ustalaniem swoich priorytetów, ale też osoby nieśmiałe czy agresywne. Możesz obserwować swoje zachowania w internecie. Jeśli zauważysz, że czas jaki spędzasz w sieci wpływa bardziej negatywnie na pozostałe obszary Twojego życia, to po prostu skorzystaj z pomocy psychologa. I nie zwlekaj z taką decyzją. Jeśli to zrobisz w odpowiednim momencie, to możesz ustrzec się przed niepożądanymi konsekwencjami. Jeśli natomiast zaniedbasz różne negatywne emocje i zachowania, może to się odbić na Twojej przyszłości. Na Twoim zdrowiu i kontaktach z bliskimi. Nikt przecież nie chce płacić tak wysokiej ceny za to, aby móc sobie pooglądać parę stron w sieci. To absolutnie nie jest tego przecież warte.

Terapia

Jeśli natomiast osoba nam bliska jest uzależniona od internetu. Czy to chodzi o naszego partnera czy też nasze dziecko, to w każdym z tych przypadków warto udać się do specjalisty. On pomoże nam zapewne ten problem rozwiązać. Oczywiście najważniejsza jest jednak rozmowa z tą osobą i może akurat uda się ją przekonać do zmiany zachowania na lepsze. Nigdy nie wiadomo. Najpierw spróbujemy więc porozmawiać. To przecież najlepsza droga do sukcesu. Rozmowa właśnie. Nie można się poddawać i zawsze trzeba próbować się zmienić albo zmienić nastawienie drugiej osoby, aby wspólnie osiągnąć sukces. To z pewnością pomoże nam wspólnie, uzależnienie przezwyciężyć. Jeśli jednak i to nie pomoże, to po prostu namów bliską Ci osobę na terapię u specjalisty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wyjdzie z tego cały i zdrowy. Z lepszym nastawieniem do życia i do świata. Każdy pragnie przecież się wyleczyć. Musi mieć jedynie świadomość tego, że to naprawdę jest poważna choroba.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij