Na czym polegają kompleksowe usługi informatyczne? Poznań i oferta IT dla biznesu

Konkurencja wśród przedsiębiorstw powstających w Poznaniu jest wielka. Wciąż otwierają się tu nowe firmy. Urząd Statystyczny w Poznaniu podaje, że z zarejestrowanymi 491,2 tys. podmiotami gospodarki narodowej Wielkopolskie znalazło się na trzecim miejscu pod względem liczby firm w Polsce (za województwami Śląskim i Mazowieckim). Jest z kim walczyć o klienta, prawda? Myśląc o sposobach na skuteczne wyróżnienie się spośród konkurentów z Twojej branży, trzeba także pamiętać o redukcji kosztów prowadzenia biznesu. W 2022 roku wyrejestrowano aż 20,8 tys. jednostek, tj. o 11,0% więcej niż rok wcześniej. Dowiedz się, jak nie tylko utrzymać się na powierzchni, ale także zyskać przewagę konkurencyjną, decydując się na outsourcing usług informatycznych. Poznań oferuje Ci pewne możliwości.

Kluczem do sukcesu jest skupienie się na kluczowych aspektach biznesu

Wiele osób nie rozumie, jak bardzo złożony może być biznes. Poza projektowaniem i dostarczaniem pewnych, konkretnych wartości klientom, trzeba też na co dzień realizować szereg innych procesów, takich jak rekrutacje, płatności, zakupy, działania marketingowe czy informatyczne. Tymczasem to przecież nasz końcowy produkt naprawdę liczy się dla odbiorcy. Jak skupić się na jego rozwijaniu i jednocześnie zapewnić poprawne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa?

Outsourcing może być odpowiedzią na to pytanie. Korzystając ze wsparcia zewnętrznych zespołów, możesz zająć się najważniejszymi elementami swojego biznesu, a pozostałe pozostawić w kompetentnych rękach. To możliwe, chociażby w przypadku usług informatycznych – Poznań to miasto, w którym można znaleźć doświadczone firmy IT oferujące wsparcie w wielu dziedzinach.

Pomoc IT – Poznań: w czym pomagają firmy oferujące  kompleksowe usługi informatyczne?

Przedsiębiorstwa IT wspierające biznesy na co dzień zatrudniają profesjonalistów z różnymi specjalizacjami, aby zagwarantować kompleksową opiekę. Wśród nich można znaleźć administratorów systemów, ekspertów od baz danych, osoby z doświadczeniem z dziedziny bezpieczeństwa i zapobiegania cyberatakom i nie tylko. Oto najczęstsze dziedziny, w których możesz oczekiwać wsparcia:

  • Wsparcie techniczne – zapewnienie pomocy w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z oprogramowaniem, sprzętem, sieciami oraz innymi aspektami IT. To może obejmować zarówno zdalne wsparcie, jak i wizyty w siedzibie/serwerowni klienta. 
  • Zarządzanie infrastrukturą IT – projektowanie, wdrożenie i zarządzanie infrastrukturą informatyczną, w tym serwerami, sieciami, urządzeniami oraz systemami zabezpieczeń.
  • Ochrona zasobów niematerialnych firmy – 89% badanych w ramach raportu CyberArk 2023 Identity Security Threat Landscape wskazuje, że ich organizacje były celem co najmniej jednego ataku typu ransomware w ciągu ostatnich 12 miesięcy (a aż 97% z sektora opieki zdrowotnej, który jest najczęściej atakowany). Firmy oferujące kompleksowe usługi IT zajmują się analizą ryzyka, wdrażaniem rozwiązań zabezpieczających, monitorowaniem systemów oraz reagowaniem na incydenty.

Przechowywanie danych – bezpieczne i efektywne przechowywanie danych, zarządzanie bazami danych oraz backupami. W ramach tych działań często można liczyć także na dostęp do zasobów chmurowych

Outsourcing usług informatycznych – Poznań to dobre miejsce na rozwój biznesu!

Na skorzystanie z zewnętrznych, kompleksowych usług informatycznych decyduje się wiele firm. To rozwiązanie ma wiele zalet.

„Zewnętrzne wsparcie IT wiąże się między innymi z redukcją stałych kosztów prowadzenia firmy. Nie trzeba bowiem prowadzić rekrutacji specjalistów z tej dziedziny ani utrzymywać działu IT. Najważniejszy jest jednak zyskany czas, który można poświęcić na skoncentrowanie się na kluczowych aspektach biznesu, zamiast na zamartwianie się kwestiami technicznymi”

– tłumaczy CEO firmy IT.Cogitech, Jakub Cichocki

 

Korzyści z outsourcingu IT jest znacznie więcej. Przede wszystkim zyskujesz dostęp do specjalistów ze znacznym doświadczeniem. W dziale IT w nietechnicznej firmie ze względów finansowych często niektórzy pracownicy zajmują się też zadaniami z dziedzin, w których mają ograniczoną wiedzę. Zupełnie inaczej jest w firmami oferującymi usługi informatyczne. Poznań to miejsce, w którym pracuje wielu ekspertów, ale prowadząc firmę IT, nie trzeba się ograniczać do zatrudniania w tym mieście. Outsource’owanie wsparcia IT sprawia, że można korzystać z usług niezwykle doświadczonych specjalistów z różnych miejsc w Polsce (a nawet na świecie), rozwiązujących nasze problemy zdalnie.

Przede wszystkim jednak zewnętrzne usługi informatyczne dają firmom znaczną elastyczność, ponieważ pozwalają na dostosowywanie rozmiaru i zakresu usług do aktualnych potrzeb. Outsourcing IT pozwala na zaoszczędzenie czasu i skupienie się na kluczowych aspektach prowadzonego biznesu. Zastanów się, czy to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij