Jak pozbyć się spamu

Nasza poczta w komputerze, telefonie służy nam głównie do pisania różnego rodzaju wiadomości, do naszych znajomych. Oprócz swoich standardowych funkcji, na poczcie bardzo często jesteśmy w stanie zobaczyć hurtowe ilości wiadomości, które są zwyczajnym spamem, ponieważ nie są to wiadomości wartościowe.

Użytkownik poczty jest narażony, na tego typu zjawisko, ponieważ spam pojawia się bardzo często i nie jest automatycznie usuwany. W takich wypadkach to my sami jesteśmy zmuszeni, do usuwania niechcianych wiadomości, co z pewnością jest męczące, zwłaszcza jeśli tego typu wiadomości, może pojawić się kilka tysięcy i to zaledwie w ciągu paru dni.

Spam jest męczący

Zjawisko spamu, jest dość powszechne i ma ono związek z rozwojem internetu, który umożliwił masowe wysyłanie wiadomości na szeroką skalę. W przypadku spamu musimy uważać, ponieważ w niektórych przypadkach, ważne wiadomości, mogą zostać uznane za spam, zwłaszcza jeśli korzystamy z tak zwanych filtrów antyspamowych, ponieważ algorytm, może źle zinterpretować wiadomość i wrzucić ją bezpośrednio do spamu. Takie zagrożenie istnieje, dlatego nawet najlepszy filtr ochrony, wydaje się tylko połowicznym rozwiązaniem, ale niestety nic lepszego, nie możemy w tej kwestii zrobić.

Spam bywa niebezpieczny

Niechciane wiadomości, bardzo często trafiają się również w naszym katalogu, gdzie wiadomości przesyłają nam znajomi, rodzina czy jakieś zaprzyjaźnione firmy. Jeśli przypadkiem klikniemy taki spam, na pewno nie ma powodów do obaw, no, chyba że wspomniana wiadomość była po prostu świetnie ukrytym wirusem, który wymagał do aktywacji jedynie kliknięcia wiadomości. W takich przypadkach jesteśmy w stanie uszkodzić sobie komputer lub utracić ważne dane. W wielu wiadomościach spam widnieją również narzędzia, dzięki którym haker jest w stanie przejąć zdalną kontrolę nad naszym systemem, a następnie wykorzystać go, do swoich niecnych celów. To kolejne zagrożenie, które pokazuje nam, że spam nie jest tylko nieszkodliwymi wiadomościami, czy natrętnymi reklamami. Jest to źródło zagrożenia, które musimy nauczyć się niwelować, ponieważ nasza nieświadomość, może nas wiele kosztować. Spam to po prostu zjawisko masowych wiadomości, które najlepiej usuwać, bez uprzedniego zainteresowania samą wiadomością. Nigdy nie czytajmy spamu, skoro to niechciana wiadomość, to wrzucajmy ją od razu do kosza, po co niepotrzebnie ryzykować infekcje komputera. W ten sposób tworzymy swój własny filtr antyspamowy i jest on jak najbardziej skuteczny, ponieważ pozbywamy się jedynie spamu, a nie ważnych wiadomości. Co prawda może nam to zająć nieco więcej czasu, ale mamy pewność, że był to jedynie spam, a nie ważne wiadomości, które zostały źle przefiltrowywane.

Zjawisko spamu także w innych częściach życia

Jeśli chodzi o spam, to nie jest on jedynym problemem skrzynek pocztowych. Tak naprawdę zjawisko to możemy zaobserwować na formach oraz innych grupach dyskusyjnych. Tam również mogą pojawiać się dziwne wiadomości, które na dobrą sprawę, często są pozbawione sensu. Wiele tego typu informacji zawiera jedynie ciąg cyfr i znaków, które nie są w żaden sposób ze sobą powiązane. Oczywiście tego typu wiadomości czy posty, powinny być natychmiastowo usuwane, ale wiele mniejszych forów, nie posiada moderatora, który byłby w stanie robić to regularnie. Zresztą pamiętajmy, że walka ze spamem jest mecząca i mało efektywna, ponieważ po czasie wiadomości i tak ponownie pojawią się na naszej skrzynce pocztowej, a nam przyjdzie konieczność ich usunięcia.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij