Czemu bateria w telefonie wolno ładuje

Czemu bateria w telefonie wolno ładuje?

Ładowanie telefonu to czynność, którą trzeba sobie często wpisać w codzienny harmonogram. Nowy telefon, który nie jest jeszcze zasypany przeróżnymi aplikacjami jest w stanie na pełnej baterii pociągnąć do kilku dni (z zastosowaniem trybu oszczędnego), jednak czasy, kiedy telefon trzeba było ładować raz w tygodniu dawno już minęły. Nowoczesne smartfony są bardzo energożerne. Podłączając telefon na ładowarkę z reguły nie czeka się aż pasek energii spadnie do niebezpiecznie niskich poziomów. Doładowuje się często telefon w wolne chwili – wystarczająco żeby mieć odpowiedni zapas energii do przeżycia dnia.

Duża ilość aplikacji

Telefon może wolno się ładować z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt posiadania na urządzeniu dużej ilości aplikacji, które nieustannie włączone dodatkowo obciążają baterię. W ten sposób telefon ładuje się wolniej. Nie jest to może odczuwalne, gdy zostawia się aparat włączony na noc, jednak gdy szybko chce się zyskać 10 – 15 %, a każda minuta jest na wagę złota, to czas zacząć się zastanawiać. Wyłączenie niektórych aplikacji z autostartu oraz prawidłowe zamknięcie ich by nie działały w tle i nie zużywały energii jest krokiem, który warto podjąć jeśli chce się wykorzystać maksimum prędkości ładowania telefonu.

Inne kable i nowe ładowarki

Ładowarki i kable zasilające to akcesoria, które z biegiem czasu mogą ulec uszkodzeniom. Zagięcie kabla, poluzowanie się wtyczki lub różne uszkodzenia mechaniczne powodują, że ładowanie telefonu może stać się bardzo ciężkie. Jeśli telefon ładuje się szybko jedynie w jednej, określonej pozycji kabla i trzeba nim za każdym razem manewrować to czas kupić nowy kabel. Jednak tutaj mogą zacząć się dodatkowe problemy. Nie każdy kabel zapewni szybkie ładowanie się telefonu i będzie obsługiwał technologie szybkiego ładowania jak np. Quick Charge. To samo tyczy się ładowarki. Do ładowarek za pomocą wejścia USB podłącza się z reguły kabel – tutaj mogą występować różne konfiguracje. Nie trafienie z zakupem jednego lub drugiego komponentu może sprawić, że telefon będzie obsługiwał jedynie opcję wolnego ładowania, czyli na uzyskanie 100% baterii trzeba będzie poczekać kilka godzin.  Kupując nowe kable lub ładowarki do smartfona zawsze trzeba się upewnić, że będą kompatybilne i że będą pozwalały na pełne wykorzystanie technologicznych możliwości sprzętu.

Zużyta bateria

Bateria w smartfonie do niezniszczalnych się niestety nie zalicza. Dynamiczne użytkowanie telefonu sprawia, że ilość dostępnych cykli ładowania w akumulatorze szybko się zmniejsza. Już po paru miesiącach można zauważyć, że telefon znacznie krócej „trzyma”, a jego ładowanie powoli zaczyna się wydłużać. W takich sytuacjach warto jest rozważyć wymianę baterii. Nowa bateria do smartfona stanowić będzie ułamek ceny nowego telefonu, pozwoli również zachować wszelkie zmagazynowane dane (filmy, zdjęcia, muzykę, kontakty, aplikacje). Wymiana baterii w telefonie jest możliwa bez potrzeby angażowania usług serwisów. W sieci bez problemu znajdzie się odpowiednie video tutoriale.

Dla szukających wysokiej jakości baterii do smartfonów, kabli USB oraz ładowarek, które obsługują standardy szybkiego ładowania warto skierować się w stronę sklepu Świat Baterii, gdzie dostępnych jest wiele różnego rodzaju akcesoriów, które pozwolą na zmaksymalizowanie możliwości posiadanego sprzętu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij