Dlaczego warto wymienić sprzęt firmowy na nowy?

Dlaczego warto wymienić sprzęt firmowy na nowy?

W wielu przedsiębiorstwach sprzęt komputerowy jest intensywnie eksploatowany ze względu na to, że większość zatrudnionych osób pracuje właśnie za jego pośrednictwem. Stare urządzenia, które nie mają wsparcia lub posiadają słabe parametry techniczne, często spowalniają pracę firmy, co przekłada się na niższą wydajność przedsiębiorstwa, a czasami również wyższe koszty eksploatacji takich sprzętów. Z tego powodu wysłużone urządzenia, warto wymieniać na nowe, aby zwiększyć efektywność działań swojej firmy, a także poprawić komfort pracy w takiej strukturze. Dlaczego warto wymieniać sprzęt firmowy na nowy? Podpowiadamy.

Wymiana sprzętu firmowego na nowy a oszczędności finansowe

Bardzo często stare sprzęty firmowe nie były wykonywane w energooszczędnej technologii, przez co zużywają dużo więcej prądu niż nowoczesne wersje. Kilkuletni komputer może potrzebować nawet 65 W energii, podczas gdy obecnie dostępne na rynku wersje pobierają jedynie około 10 W. Dlatego, jeżeli posiadamy w firmie kilka takich modeli, oszczędności w ciągu jednego roku mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkowo nie tylko komputery, ale również inne urządzenia takie jak drukarki, faksy czy skanery, również mogą pobierać sporo energii elektrycznej, podwyższając koszty związane z utrzymaniem firmy. 

Warto wiedzieć również o tym, że obecnie na starym sprzęcie firmowym możemy zarobić. Wystarczy skorzystać z pomocy firmy, która oferuje usługę taką jak odkup sprzętu. W ramach takiego działania możemy otrzymać kompleksowe wsparcie podczas wymiany komputerów w firmie na nowe. Przedsiębiorstwo oferujące odkup sprzętu wykona audyt techniczny używanych urządzeń, dzięki czemu wyceni ich realną wartość, a następnie może je odkupić lub pośredniczyć w ponownej sprzedaży, na przykład pracownikom firmy.

Wymiana sprzętu firmowego a wydajność pracy przedsiębiorstwa

Korzyści związane z wymianą sprzętu firmowego na nowy dotyczą nie tylko ewentualnych oszczędności związanych z poborem prądu przez takie urządzenia ale również przyspieszeniem pracy i efektywności pracowników. Nierzadko stary sprzęt nie funkcjonuje już tak, jak powinien, przez co niektóre programy otwierają się bardzo długo, a wszelkie komendy wymagają dłuższego przetworzenia. To z kolei spowalnia pracowników w wykonywaniu przez nich obowiązków, co negatywnie odbija się na całej strukturze firmy, zmniejszając jej efektywność i wydajność. Dlatego zwłaszcza w firmach, w których sprzęt komputerowy jest podstawowym narzędziem pracy, należy dbać o regularną wymianę takich urządzeń, aby poprawić komfort pracy osób zatrudnionych w takiej strukturze, a także ich wydajność i produktywność. 

Nowe sprzęty o lepszych parametrach technicznych pozwalają na zainstalowanie również bardziej wymagającego oprogramowania, które bardzo często jednocześnie ułatwia pracę. Dodatkowo nowoczesne urządzenia poprawiają wizerunek firmy, która w oczach klientów jest strukturą podążającą za zmieniającymi się trendami i nastawioną na rozwój.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij