Sklep na Magento – z jakimi kosztami się wiąże?

Sklep na Magento – z jakimi kosztami się wiąże?

Nowoczesne sklepy internetowe powinny opierać się na sprawdzonym oprogramowaniu, które zautomatyzuje wiele czynności i pozwoli na kompleksową obsługę klientów bez opóźnień. Systemy zarządzania treścią (CMS) oferują wiele zróżnicowanych funkcjonalności z zakresu zarządzania zamówieniami, dynamicznego marketingu oraz optymalizację pod względem przeglądarek (SEO). Dostępne jest wiele systemów, które poprawią oraz rozszerzą o wiele zróżnicowanych dodatków sklep internetowy.

Magento to jeden z najbardziej znanych CMS, pośród których znajdziemy także inny znany system – PrestaShop. Większość rozwiązań tego typu cechuje się modularną budową, która w dużym stopniu ułatwia dobór funkcjonalności oraz wyklucza konieczność wydawania pieniędzy na nadmiarowe moduły.

Sklep internetowy Magento zachwyca przede wszystkim elastycznością oprogramowania, które przy odpowiedniej wiedzy informatycznej pozwoli na automatyzacje wszystkich kluczowych działań, które bez dobrego oprogramowania pochłaniają wiele czasu.

Koszta związane z kupnem modułów

Najważniejszym atutem systemu Magento jest możliwość budowania swojego sklepu wyłącznie z potrzebnych modułów. Bardzo dobrą informację stanowi także fakt, iż podstawowa wersja Magento jest dostępna do ściągnięcia zupełnie za darmo. Brakuje w niej wielu modułów, co nie powinno stanowić problemy dla małych przedsiębiorstw, jednak może utrudnić pracę większym sklepom wysyłkowym. Na szczęście moduły można dodawać i usuwać na każdym etapie rozwoju.

Sklep internetowy Magento może kosztować nawet kilka tysięcy złotych z wieloma przydatnymi funkcjonalnościami, których nie oferują inne systemy. Na szczęście niezawodność tego CMS oraz rozbudowana integracja z serwisami aukcyjnymi i usługami reklamowymi pozwoli w niedługim czasie odzyskać poniesione koszty. Co najważniejsze Magento obsługuje kampanie SEO oraz zaplecze merytoryczne. Dobre pozycjonowanie i integracja z Google AdWords stanowią gwarancję szybkiego wzrostu rozpoznawalności marki.

Sklep internetowy Magento ułatwia działania SEM i SEO

Marketing bazujący na użytkownikach najpopularniejszych przeglądarek oraz witryn należących do sieci reklamowej Google to teraźniejszość i co najmniej najbliższa przyszłość internetowej reklamy. Efektywna kampania marketingowa może zostać przeprowadzona za pomocą mediów społecznościowych. Jest to jedna z najszybciej zyskujących na popularności metod zyskiwania nowych klientów. Sklep internetowy Magento może zostać zintegrowany z Facebookową stroną marki, co pozwoli na generowanie precyzyjnie dopasowanych reklam dynamicznych.

Magento da się połączyć nie tylko z portalem społecznościowym, lecz także serwisem aukcyjnym Allegro. Automatyczne generowanie fraz i treści na podstawie trendów panujących wśród użytkowników sprawia, że wyposażony we wszystkie konieczne moduły serwis Magento jest wysoce rozpoznawalny w sieci. Obsługa wszystkich czynności związanych z obsługą sklepu jest bardzo prosta i dostępna w języku polskim, jednak wiele płatnych modułów pisanych jest przez zagranicznych programistów i są dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Czy warto używać sklepu internetowego Magento w małej firmie?

Ze względu na dostępność bezpłatnej podstawowej wersji wielu przedsiębiorców będzie usatysfakcjonowanych. Niektórzy jednak mogą wymagać nieco bardziej zaawansowanej obsługi, jednak bez inwestycji w wiele płatnych modułów. Alternatywą jest Prestashop, który jest w pełni spolszczony i oferuje wystarczające funkcjonalności dla wielu małych i średnich przedsiębiorców.

Co warto umieć i posiadać przed użyciem systemu Magento?

W firmie powinna znajdować się co najmniej jedna osoba z umiejętnościami programistycznymi lub doświadczeniem w używaniu tego typu rozwiązań. Dzięki wysokiej elastyczności istnieje możliwość kompleksowej i zautomatyzowanej obsługi marketingowej sklepu oraz generowania obszernych raportów.

Poza wiedzą w zakresie informatyki ważny jest także serwer o dobrych parametrach – mocnym procesorze i szybkim dostępie do danych. Sklep internetowy na Magento wymaga wielu zasobów, jeśli jest użytkowany przez wielu klientów korzystających z obszernego katalogu produktów i usług.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij