Samochody do jazdy miejskiej – co wybrać

Samochody do jazdy miejskiej – co wybrać?

Samochód do jazdy miejskiej powinien być zwrotny, zmieścić się w każdym miejscu parkingowym, a przy tym niewiele spalać. Czy takie auto idealne istnieje? Oczywiście, a my pomożemy ci je wybrać.

Najlepsze auta miejskie

Zaczniemy od razu od konkretów, czyli od propozycji marek i modeli samochodów, które sprawdzą się w przypadku jazdy po mieście. Co polecają zarówno eksperci od motoryzacji, jak i sami użytkownicy? Częstym wyborem jest Toyota Yaris oraz Toyota Aygo i nie jest to przypadek, ponieważ te dwa zgrabne pojazdy często służą do nauki jazdy podczas kursu, a na „Yarisce” można zdać swój egzamin. 

Auta marki Toyota popularnością gonią Volkswageny, a w szczególności up! oraz Golf. Niech nie zwiodą cię gabaryty tego pierwszego, posiada on zaskakująco pokaźny bagażnik. Natomiast Volkswagen Golf to już miejski klasyk. To jeszcze nie koniec naszych propozycji – warto zainteresować się Citroenem C1, a jeśli potrzebujesz nieco większego (ale nadal zgrabnego) samochodu, sprawdź modele Hyundai i10 oraz Kia Picanto. Zależy ci przy tym wszystkim na oryginalnym designie? Alfa Romeo Giulietta może być strzałem w dziesiątkę. Wśród kierowców zainteresowaniem (i uznaniem) cieszy się także Suzuki Swift, a także inne modele tego producenta. Pozostałe Suzuki do jazdy miejskiej wymienia serwis https://motostyle.pl, znajdziesz tam jeszcze dwie mniej znane propozycje z wyjaśnieniem, dlaczego sprawdzą się jako auta po mieście. 

Czym się kierować, wybierając auto do jazdy miejskiej?

Żadna z naszych propozycji nie skradła ci serca? Nie nic szkodzi, w takim razie mamy kilka porad, czym się kierować, wybierając pojazd do jazdy miejskiej. Przy czym zaznaczamy, że to, co najważniejsze, czyli spalanie, zostawimy sobie na koniec. 

Pierwsza kwestia to wymiary. Do jazdy miejskiej najlepiej sprawdzą się auta klasy A (długość nadwozia to ok. 3,5 m) i B (długość nadwozia to ok. 3,7 m), o nadwoziu typu hatchback. Oprócz tego ważna jest ich zwrotność, czyli promień skrętu (im mniejszy, tym lepiej dla ciebie). Parkowanie ułatwią ci dodatkowe systemy, takie jak kamera cofania i czujnik parkowania. Natomiast samochód z automatyczną skrzynią biegów znacznie zwiększy komfort jazdy. A jeśli masz małe dziecko, auto z systemem Isofix to konieczność. Dzięki temu montowanie fotelika na siedzeniu stanie się… dziecinie proste. 

I choć pojemny bagażnik nie powinien być głównym kryterium wyboru, to jednak często do codziennej jazdy się przyda, zwłaszcza, jak jesteś odpowiedzialny za zakupy dla całego domu. 

Wybór samochodu miejskiego a spalanie. Diesel czy benzyna?

To, że jazda w korkach jest frustrująca, raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć. Dodatkowo ma jeszcze jedną wadę – zwiększa spalanie. Dlatego na auto miejskie należy wybrać pojazd, który będzie oszczędny, a to wyklucza wiele modeli. 

Teoretycznie oszczędniejsze są pojazdy z silnikiem Diesla, jest tylko jeden haczyk – ze względu na eksploatację, sprawdzają się wyłącznie na długich trasach. Nieustanna jazda po mieście zwiększy ich awaryjność. Dlatego polecamy silniki benzynowe. I tutaj sprawa jest dość prosta, ponieważ praktycznie do każdego modelu pojazdu możesz sprawdzić raporty spalania, zużycia paliwa, dzięki czemu zweryfikujesz, czy wybrany przez ciebie model faktycznie jest ekonomiczny, czy to tylko chwyt marketingowy producenta.  

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij