Dlaczego warto korzystać z zestawów Arduino?

Arduino to platforma do nauki i budowy układów elektronicznych. Jest bardzo popularna, bo dzięki niej można łatwo tworzyć autorskie projekty, budować prototypy czy po prostu hobbystycznie zajmować się elektroniką. Części można kupować oddzielnie, ale na początek poleca się zwykle gotowy zestaw.

Do czego służy Arduino?

Cała zabawa zaczyna się od płytki Arduino, do której można podłączać różne elementy, jak diody, silniczki, wentylatory, czujniki, moduły radiowe. Wybór oraz ilość części zależy od projektanta, a im większe umiejętności, tym bardziej zaawansowane będą budowane układy i urządzenia.

Arudino jest wykorzystywany do nauki elektroniki i programowania. Tworzeniem własnych projektów na tej platformie mogą się zajmować nawet dzieci w wieku szkolnym – jest to narzędzie, które nie wymaga dużych nakładów finansowych, za to bardzo rozwija uzdolnienia techniczne, uczy logicznego myślenia, zachęca do wymyślania własnych, unikalnych projektów. Nauka jest bardzo prosta, ponieważ w sieci jest mnóstwo materiałów edukacyjnych dla osób na każdym poziomie zaawansowania, a zanim się zacznie tworzyć własne programy można na początek zainspirować się już zrealizowanymi projektami.

Kiedy warto kupować gotowe zestawy?

Zestawy Arduino, dostępne na 3Diy.eu, to świetne rozwiązanie dla początkujących, kiedy jeszcze nie bardzo wiadomo, jakie elementy będą przydatne przy budowie własnych urządzeń i od czego w ogóle zacząć swoją przygodę z tą platformą.

Zestawy składają się z przynajmniej kilkunastu części, tych najbardziej niezbędnych, które pomagają zbudować najprostsze układy elektroniczne. W zestawie zawsze jest płytka bazowa z mikrokontrolerem, dodatkowe elementy zależą od tego, jak zaawansowane urządzenia da się stworzyć na bazie tego zestawu – najczęściej znaleźć można rezystory, diody LED, czujniki, potencjometry, sterowniki silników, płytki stykowe, przyciski, tranzystory, kable.

Czy zestaw da się rozbudować?

Wybór zestawu zależy od tego, jakim budżetem się dysponuje oraz co chciałoby się w ten sposób spróbować. Na zachętę wystarcza podstawowy zestaw, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i z czasem pojawi się potrzeba dokupienia dodatkowych części. To żaden problem, ponieważ zestaw Arduino można dowolnie rozbudowywać, ważne jest tylko, by dokupywane części były kompatybilne z oryginalną płytką.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij