Powrót Commodore

Jak się okazuje, powroty po wielu latach wcale nie są taką rzadkością. Dzisiaj w dobie bardzo znanych sprzętów i rozwiązań, możemy na chwilę cofnąć się w czasie, po to aby zobaczyć coś co już było w zupełnie nowej oprawie. Mowa oczywiście o starym commodore 64, który dzięki rozwojowi techniki, będzie dzisiaj ogólnodostępny w wersji o wiele bardziej zminiaturyzowanej.

Tak naprawdę nie mówimy tu pełnoprawnie o samej konsoli, ponieważ całość będzie służyła bardziej jako emulator, pozwalający odpalać gry z Commodore 6. Sprzęt ma się pojawić już na początku marca, co z pewnością dla wielu osób, jest wspaniałą wiadomością. Na pewno warto dzisiaj postawić na taką zminiaturyzowaną wersję sprzętu, ponieważ całość, mieści się zaledwie w jednej dłoni.

Małe i poręczne

Należy podkreślić, że to tylko pokazuje, we właściwy sposób, jak bardzo postęp techniczny w dwudziestym pierwszym wieku, staje się faktem. Należy zauważyć, że w cenie zestawu otrzymujemy oprócz samej konsoli joystick oraz kabel HDMI, czy nawet możliwość zasilania całości z sieci USB. Warto więc podkreślić, że obraz będzie generowany maksymalnie w jakości 720p, co z pewnością pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszej grafiki, niż na oryginalnej konsoli.

Jest to przede wszystkim sprzęt dedykowany dla graczy, którzy wiele lat temu mieli do czynienia z czymś podobnym. Dla wielu osób, jest to po prostu powrót do dawnych rozwiązań w zupełnie nowej formie i trzeba przyznać, że, to się naprawdę opłaca i że warto dzisiaj skupiać się, na takiej zmianie.

Coś co przypomni stare czasy

Należy zauważyć, że porty usb, pozwalają na swobodne podłączenie yoya, dzięki czemu, faktycznie gra się o wiele wygodniej, niż na zwykłym oryginalne. Na pewno tego typu produkty, mają dzisiaj wzięcie, ponieważ pokazują, że technologia nie zna granic. Sprzęt z pewnością nadaje się również dla osoby, która kolekcjonuje podobne rzeczy, ponieważ ma to nie tylko wartość praktyczną, ale i sentymentalną. Oczywiście czym by tak naprawdę był sam sprzęt, gdyby nie było na nim gier. Na szczęście konsola, zawiera aż 64 w pełni legalne gry, które posiadają odpowiednią licencję. Przy najbliższych aktualizacjach, wspomniana lista, ma się poszerzyć o wiele innych klasycznych tytułów, bez których nie może się obyć każdy gracz.

Retro klasyk

Tak więc patrząc na to z perspektywy kogoś, kto nie miał do czynienia z podobnym sprzętem, to na pewnie nie sprawi, że ktoś się tym zainteresuje, tak od razu i na dłużej. Tego typu sprzęt z całą pewnością dedykowany jest osobą, które faktycznie mają z wspomnianym sprzętem własne wspomnienia. Jest to jak najbardziej najlepsza okazja na wspominki, ponieważ ten retro sprzęt, na pewno zostanie doceniony przez starszych graczy. Dzisiejsze zmieniające się technologię, pokazują nam, że dzisiaj nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, wystarczą jedynie chęci. Takie informacje z pewnością są w stanie rozbudzić naszą ciekawość, wiele osób podchodzi do tego typu sprzętów bardzo sentymentalnie, co jest zrozumiałe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij