Podstawowe błędy popełniane przez e-sklepy

W dzisiejszych czasach można odnotować rosnącą w zastraszającym tempie ilość sklepów internetowych, które są w stanie zaoferować nam wiele różnych produktów, tańszych niż w normalnym stacjonarnym sklepie.

Pomimo takiej wygody, nie wszystkie osoby zajmujące się e-marketingiem w sieci, są w stanie osiągnąć konkretną liczbę odbiorców. Tak naprawdę na taki stan rzeczy przekłada się bardzo wiele czynników. Wiele użytkowników pozostawia ostatecznie niesfinalizowane transakcje, z których właściciel sklepu nie ma żadnego zysku.

Zła optymalizacja sklepu

Oczywiście często jest to wina osoby prowadzącej sklep, ponieważ zbyt długi proces prowadzący do zakupienia danego produktu, potrafi bardzo mocno zniechęcić potencjalnego kupującego. Przede wszystkim sklepy internetowe powinny charakteryzować się czytelnym interfejsem, dzięki czemu nie byłoby żadnego dodatkowego utrudnienia. W niektórych przypadkach długi proces przeprowadzania transakcji zwiększa szanse na to, że klient się rozmyśli i zrezygnuje z zakupu. Kupowanie w sklepie internetowym, powinno być dla użytkownika przyjemnością, a nie męczącym wyzwaniem. W wielu przypadkach problemem jest zła optymalizacja strony, która wczytuje się o wiele za długo, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, co jest poważnym błędem zniechęcającym użytkownika do zakupu. Jeśli strona wczytuje się szybko, to szansa na realizacje zamówienia jest przynajmniej o połowę większa, niż w innych warunkach.

Natrętna rejestracja

Drugim poważnym błędem powtarzającym się na wielu sklepach internetowych jest konieczna rejestracja użytkownika. Oczywiście nie wszyscy klienci, są chętni do podawania danych swoich osobowych, a większość niezadowolonych osób po prostu wybierze inny sklep, gdzie rejestracja nie będzie wymagana. W ten sposób czasem warto odpuścić sobie pozyskiwanie potencjalnych kontaktów marketingowych i umożliwić możliwość zakupów bez rejestracji.

Wtedy użytkownik będzie miał możliwość wyboru i sam zadecyduje, czy chce podawać swoje dane osobowe. Taki przymus naprawdę się nie opłaca, ponieważ marketingowe błędy, bardzo mocno się na nas mszczą w postaci niższych wyników finansowych. Wiele sklepów przez takie proste błędy przestaje istnieć, ponieważ chcieli dodatkowo zarobić na swoich klientach. Czasem warto budować listę kontaktów marketingowych w oderwaniu od prowadzonej działalności, ponieważ w ten sposób nie odstraszymy potencjalnych klientów, chcących skorzystać z naszych usług.

Problem z wyświetlaniem strony na urządzeniach mobilnych

W niektórych wypadkach problem tkwi w zastosowaniu złego kodowania, przez co użytkownicy telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych nie są w stanie wyświetlić strony. Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ każdy sprzedawca internetowy powinien postawić na pozycjonowanie, gdzie specjaliści zajmą się dostosowaniem strony, bezpośrednio pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Warto o to zadbać, ponieważ dzisiaj użytkownicy coraz mniej korzystają ze zwykłego komputera, porzucając go na rzecz urządzeń mobilnych, które są po prostu bardziej wygodne w użyciu. Unikanie błędów podczas prowadzenia strony internetowej to dzisiaj podstawowe działanie, tylko w taki sposób można uzyskać odpowiedni rozgłos w internecie i zyskać grono stałych klientów. Tylko w taki sposób prowadzenie marketingu może być opłacalne, ponieważ w każdym innym wypadku nie uda nam się osiągnąć sukcesu. Dzisiaj dobry sklep internetowy, to taki który wychodzi z ręką do swojego klienta, liczy się podejście.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij