liczebniki w języku hiszpańskim

Liczebniki w języku hiszpańskim

Jak w każdym języku, również w hiszpańskim występują liczebniki. Ich nauka stanowi jeden z pierwszych etapów edukacji. Jak się okazuje, to jeden z obszarów, w którym najwięcej osób ma problemy. Dlaczego nauka liczebników przysparza tyle trudności i jak znaleźć metodę na ich przyswojenie?

Dlaczego trudno nauczyć się liczebników?

Pozornie mogłoby się wydawać, że nauka liczebników to dosłownie dziecinnie proste zadanie. W rzeczywistości jednak, każdy dobry nauczyciel, prowadzący kurs hiszpańskiego, przyzna że nauka liczebników bywa dla kursantów dużym wyzwaniem. Oczywiście dzisiaj istnieją metody szybkiej nauki liczebników, a najlepsi lektorzy znają je doskonale i stosują. Niemniej omówieniem tej kwestii zajmiemy się w dalszej części tekstu, teraz natomiast wróćmy do źródeł trudności w nauce liczebników.

Liczebnikami rządzą pewne zasady i reguły. Ucząc się liczebników, szybko je dostrzegamy, po czym wystarczy chwila, aby okazało się, że reguła została złamana. Dzieje się to co chwilę, co może być bardzo frustrujące. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku budowy liczebników rzeczywiście istnieją pewne zależności i zasady, ale nie są one bezwzględne, a wyjątki występują bardzo powszechnie.

Co więcej, zwłaszcza nieco większe liczebniki to bardzo długie, często skomplikowane słowa. Przyswojenie pojedynczego słowa może być trudne, a jeśli jeszcze mamy umieścić go w rzędzie liczb, sprawa staje się naprawdę wymagająca.

Kurs hiszpańskiego – jak profesjonaliści uczą liczebników

Jeśli zapiszesz się na kurs hiszpańskiego, nauczysz się dostrzegać reguły i dzięki nim zapamiętywać liczebniki. Kursanci uczą się samodzielnie dostrzegać zależności i kojarzyć w ten sposób liczby. Warto też mieć na uwadze, że podczas nauki liczebników należy robić przerwy. Nie powinny być długie, jednak nie zaleca się nieustannej nauki. W takiej sytuacji zapewne dojdzie do pomylenia liczebników.

Nauka liczebników hiszpańskich to spore wyzwanie. Niemniej istnieją sposoby na ich szybkie przyswojenie. Najlepszą metoda jest wzięcie udziału w kursie hiszpańskiego i poznanie najlepszych sposobów na naukę liczebników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij