jakich nowości technologicznych spodziewamy się w 2023 roku

Jakich nowości technologicznych spodziewamy się w 2023 roku?

Dzisiejszy świat żyje różnorodnymi debiutami, recenzjami oraz nowinkami technologicznymi. Wielu z nas niejednokrotnie oczekuje premiery urządzenia, które jest na naszej liście marzeń. Nie dziwi więc, że chcielibyśmy wiedzieć na jego temat wszystko, zanim jeszcze pojawi się na sklepowych półkach. Pośród tego ciekawy jest fakt, że najnowsze technologie oferują z każdym dniem coraz więcej funkcjonalności. A czego możemy spodziewać się w przyszłym roku?

Zmiany w laptopach

Na pierwszy plan weźmy komputery. To urządzenia, z których korzystamy na co dzień nie tylko w pracy, ale też w domu. Co więcej, wydaje się nawet, że to prywatny użytek jest tym, co w wielu przypadkach skłania nas do zakupu. Nic dziwnego. O ile nie prowadzimy własnej działalności gospodarczej, to sprzęt, na którym wykonujemy codzienne obowiązki służbowe schodzi na drugi plan. No dobrze, ale skupmy się na nowościach technologicznych, jakich spodziewamy się w 2023 roku.

Przede wszystkim należy wspomnieć o o jednym z najważniejszych podzespołów komputerowych, jakim jest procesor. Nie od dziś wiadomo, że rynek jest zdominowany przez dwóch gigantów, którzy nieustannie walczą o miano lidera. Niemniej jednak główna nowość pochodzi od firmy Intel. Do tej pory użytkownicy mogli kupować procesory oznaczone m.in. jako Pentium oraz Celeron. Ich nazwa sugerowała nie tylko przeznaczenie, ale też odnosiła się w pewien sposób do wydajności. Mówiąc prosto, była to trochę niższa półka, przeznaczona do bardzie budżetowych komputerów. Obecnie, planowane są dość spore zmiany w tej materii. Od 2023 roku mamy mieć do czynienia z ujednoliceniem nazewnictwa, a co za tym idzie, z pewną zmianą na rynku procesorów. Zakłada się, że amerykański gigant docelowo nazwie swoje rozwiązania jako Intel Processor. Póki co, takie działanie jest zaplanowane tylko i wyłącznie dla komputerów przenośnych i ma na celu uproszczenie całego procesu związanego z zakupem. Choć wydaje się, że z pozoru jest to kosmetyczna zmiana, to tak na prawdę ma ona drugie dno. Ze wstępnych założeń takie działanie ma jeszcze bardziej uatrakcyjnić cenę, przy zachowaniu stabilności dotyczącej wydajności.

Jeszcze bardziej rewolucyjne smartfony i inne urządzenia

W ślad za komputerami, niezwykle ciekawie wygląda rynek smartfonów. Kto wie, może jest on nawet najbardziej popularnym zagadnieniem dzisiejszych czasów? Abstrahując od założeń czysto teoretycznych warto skupić się na konkretnych rozwiązaniach. Wydaje się, że obecny rok stanowił znaczący wzrost popularności urządzeń z tzw. składanym ekranem dotykowym. W przyszłym roku możemy oczekiwać dalszego wzrostu sprzedaży tego typu sprzętu. Widać, że technologia ta będzie rozwijana jeszcze bardziej, w związku z czym planowana oferta może uleć gwałtownemu wzrostowi. Co więcej, istotne są zapowiedzi firmy Samsung, która wydaje się być pionierem w tego typu technologiach. Koreański gigant już teraz planuje, że przyszły rok stanie pod kątem wyraźnego rozwijania technologii związanych ze składanymi smartfonami. Co więcej, zarządzający planują, że do 2025 roku urządzenia te będą stanowiły blisko połowę całej ich oferty.

Poza tym, możemy spodziewać się szeroko pojętego rozwoju sztucznej inteligencji w urządzeniach, które są sterowane smartfonami. Mamy tutaj na myśli np. roboty odkurzające, pralki, piekarniki czy nawet lodówki. Sprzęt AGD w dzisiejszych czasach zaczyna rosnąć do rangi elektronicznego giganta, w związku z czym nie dziwi, że każdy kolejny rok ma na swoim celu przyniesienie dalszych nowinek.

Portal Testoria.pl wsparł nas przy tworzeniu tego artykułu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij