Jak działa Aliexpress Co warto kupować na Aliexpress

Jak działa Aliexpress? Co warto kupować na Aliexpress?

Aliexpress to jeden z najpopularniejszych i największych chińskich serwisów internetowych, na którym można kupić praktycznie wszystko i to za niewielką cenę. Korzysta z niego także coraz więcej Polaków, choć są i tacy, którzy wciąż mają co do tej strony wątpliwości. Jak działa Aliexpress? Czy w ogóle warto tam kupować?

Czym jest Aliexpress?

Jak zostało wspomniane na wstępie, Aliexpress to popularny serwis internetowy, pochodzący z Chin. Zajmuje się on sprzedażą wysyłkową najróżniejszych produktów i swoją działalność rozciąga na wiele rynków światowych. Działa podobnie jak nasze polskie Allegro czy inne serwisy ogłoszeniowe. Co więcej, od jakiegoś czasu ten chiński gigant dostępny jest także u nas i to w Polskiej wersji językowej.

Jak kupować na AliExpress?

Kupowanie na Aliexpress nie jest szczególnie trudne i wygląda to podobnie jak w innych serwisach tego typu. Wprawdzie ceny są podane w dolarach, jednak dokonując płatności, bank samodzielnie przelicza wszystko na złotówki. Wykorzystuje się do tego kartę kredytową lub debetową, jak również dostępna jest opcja szybkich przelewów. Więcej na temat tego, jak kupować na Aliexpress radzi www.subasta.pl. Zanim zaczynie się robić zakupy warto wiedzieć, od czego zacząć i na co uważać.

Czy Aliexpres jest rzeczywiście tańsze?

Największą popularność Aliexpress zyskało właśnie dzięki niezwykle niskim cenom za swoje produkty. Dodatkowym atutem mogą być tu powszechnie dostępna dla każdego darmowa wysyłka. Prawda jest taka, że produkty, które można znaleźć w serwisie, często spotykane są także w Polsce, ale z kilkukrotną przebitką cenową. Kupując na Aliexpress kupuje się więc bezpośrednio od producentów, a więc i taniej. Oczywiście chcąc mieć pewność, że paczka dojdzie i nie zniszczy się po drodze, można dopłacić za przesyłkę rejestrowaną, trzeba też uważać na popularne podróbki znanych marek.

Czy warto kupować na Aliexpress?

Tutaj zdania się mocno podzielone, bo ilu znajdzie się zwolenników, tylu będzie też przeciwników. Najczęściej stawianymi zarzutami wobec Aliexpress jest po prostu fakt, iż zakupione towary kompletnie nie odpowiadają temu, co było widoczne na zdjęciach. Sieć niejednokrotnie huczy aż od przykładów nieudanych zakupów. Jaka jest jednak prawda? Wszędzie znajdzie się oszustów i tych, którzy chcą łatwo zarobić na naiwnych klientach. Równie często zdarza się tak, że winę ponosi sam klient – bo nie przeczytał dokładnie opisu produktu.

Jak długo czeka się na przesyłkę z Aliexpress?

Jako że Aliexpress jest zagranicznym serwisem, wszystkie dostępne w nim produkty także pochodzą z zagranicy, najczęściej z Chin, ale nie tylko. To sprawia, że zakupiony przedmiot będzie podróżował do nas stosunkowo długo. Średni czas dostawy to od 3 do 6 tygodni, ale zdarzają się przypadki, gdy trzeba czekać dłużej. Tak więc planując zakupy na święta, lepiej robić to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!

Czy kupowanie na Aliexpress jest bezpieczne?

Pod tym względem także zdania się podzielone, choć wiele osób twierdzi, że zakupy w tym serwisie są zdecydowanie bezpieczne. Jest tak głównie dlatego, że sprzedający nie otrzyma pieniędzy aż do momentu, gdy dostanie potwierdzenia przyjęcia przesyłki. Jeżeli coś się nie zgadza, na przykład opis produktu względem rzeczywistego, wówczas można wszcząć spór, czyli walkę o odzyskanie częściowej lub całościowej wartości zakupu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij