Jak chronić się przed działaniami konkurencji?

Dzisiaj w kontekście e-marketingu coraz ciężej mówić o uczciwej rywalizacji. Niestety, ale nieuczciwa konkurencja nie śpi, tylko cały czas monitoruje nasze postępy. Oczywiście w świetle działań SEO, jest to bardzo negatywna aktywność, która w żaden sposób nie jest związana z przypisami prawa, czy też akceptowana przez nas samych. Chodzi tu przede wszystkim o łamanie społecznych norm, taka niezdrowa konkurencja, jest w stanie posunąć się nawet do nieczystych zagrywek, aby tylko pokrzyżować nam plany.

Niestety dzisiaj tego typu konkurencja zagraża nie tylko działalności gospodarczej, ale i klientom, którzy korzystają regularnie z usług. Współczesny handel elektroniczny to zawsze wielka niewiadoma, ponieważ nigdy nie mamy pewności czy faktycznie wyniki sprzedażowe będą zadowalające. Jeśli do tego wszystkiego dochodzi sabotaż, ze strony konkurencji, to robi się naprawdę nie wesoło. Trzeba przyznać, że złe zjawiska, niezgodne z zasadami netykiety i zdrowej konkurencji, powinny być natychmiast tępione, ponieważ promowanie takich niezdrowych zachowań, prowadzi do poważnego zachwiania równowagi.

Jak wyglądają działania konkurencji?

Na pewno konkurencja w ramach nieuczciwych praktyk, stara się wprowadzić potencjalnego klienta w błąd. Bardzo często pojawiają się różne artykuły, wyrażające się negatywnie o danej firmie, choć z reguły większość tego typu informacji jest wymyślona na poczekaniu, przez co jest to bardziej naginanie rzeczywistości.

W świetle prawa działania konkurencji można nazwać fałszywymi oskarżeniami a wręcz pomówieniami, za które konkurencja może zapłacić bardzo wysoką karę finansową. Problem jednak polega na tym, że firmy konkurencyjne, wykorzystują do tego typu zadań przypadkowych ludzi, które w żaden sposób formalnie nie są powiązane z daną firmą. To sprawia, że sądy mają problem z udowodnieniem winy, że faktycznie zostało złamane prawo, a to z kolei sprawia, że nieuczciwa konkurencja nie boi się konsekwencji wynikających ze swojego działania.

Manipulacja

Bardzo często konkurencyjna firma wykorzystuje w nazwie domeny łudząco podobny adres lekko zmieniony, ale mimo wszystko mogący wprowadzić innego użytkownika sieci w błąd. Jak najbardziej jest to celowe zagranie, ponieważ w ten sposób, można zmniejszyć konkurencji ruch na stronie, a jednocześnie zwiększyć własne wyniki finansowe. Nie trzeba wspominać o kopiowaniu pomysłów, a nawet plagiatowaniu treści znajdujących się na stronach.

Dzisiaj konkurencja jest coraz bardziej śmiała w swoich działaniach, ale na szczęście w większości przypadków, taka firma może odpowiedzieć za to prawnie, zwłaszcza jeśli dowody ewidentnie wskazują na jej destrukcyjną działalność, wobec konkurencyjnej firmy.

Walczymy z nieuczciwością

Oczywiście jako szefowie wielkiej korporacji, nie możemy dopuścić do tego, aby ktoś nadszarpnął w ten sposób nasz wizerunek. Jeśli zła konkurencja zrobi coś naprawdę podłego, to jako poszkodowani możemy domagać się odszkodowania. Istnieje taka szansa, że uda nam się rzeczywiście odzyskać dobre imię, ale musimy mieć niezbite dowody na to, że firma faktycznie działa w nieuczciwy sposób, inaczej ciężko będzie cokolwiek udowodnić.

Możemy także domagać się od takiej konkurencji naprawienia wszystkich wyrządzonych szkód, jeśli mówimy o artykule, to domagamy się wtedy sprostowania, gdzie konkurencyjna firma, przyznaje się do manipulacji. Oczywiście nieuczciwa konkurencja działa dzisiaj w każdej branży, niezależnie jakie usługi prowadzone są w internecie. W dzisiejszych czasach każdy chce zarobić, nawet kosztem drugiej osoby.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij