Niechciane reklamy – czy warto je blokować?

Niechciane reklamy – czy warto je blokować?

Ile razy wchodząc na stronę internetową o dowolnej tematyce zostajemy w ciągu kilku sekund zalani kilkoma, kilkunastoma reklamami? Wszystko to jest jednym wielkim systemem, w którym właśnie chodzi o to abyśmy zobaczyli ową reklamę i podświadomie chcieli zobaczyć co się pod nią kryje. W internecie znajdziemy coraz więcej reklam z przekazem podprogowym.

Czyli tak skonstruowanych abyś to Ty myślał, że chcesz to zobaczyć z własnej woli. Dzięki sprytnemu połączeniu historii wyszukiwania z bazą reklam wyświetlane są nam reklamy google o takiej tematyce, która interesowała nas w ciągu ostatniego czasu.

Przykładowo jeżeli kilka dni temu chcieliśmy kupić narty i szukaliśmy ich w Internecie dane zostały przesłane do odpowiedniego systemu, który na obecnie odwiedzanych stronach wyświetla nam właśnie reklamy nart. Opisywany system do bardzo prosty remarketing dynamiczny google mówiąc wprost działa to tak, że zostają nam wyświetlone reklamy stron, które już wcześniej odwiedziliśmy. To bardzo proste.

Kto właściwie umieszcza te reklamy?

System wyświetlania nam reklam nie jest wcale skomplikowany. Jeżeli posiadamy własną stronę internetową jej reklama również może być wyświetlana na innych przeglądarkach. Reklamy google dodajemy poprzez partnera sieci google Adwords group.

Szereg specjalistów zatrudnionych do naszej dyspozycji ciągle czuwa nad pozycjonowaniem naszego produktu w internecie. Pierwsza rzecz jaka jest wykonywana to mały research, czyli sprawdzenie jakiego rodzaju kampanii owy klient faktycznie potrzebuje. Dogłębna analiza celów i potrzeb doskonale współpracuje ze sprawdzeniem ofert konkurencji co pozwala nam na udoskonalenie swojej oferty.

Czy warto je blokować?

Zdecydowana większość użytkowników blokuje tego typu reklamy, To czy jest to działaniem słusznym czy też nie dla wielu jest kwestią sporną. Blokując reklamy Google z automatu blokujemy sobie dostęp do czasami cennych informacji. Przykładowo planując zakup jakiejś usługi czy sprzętu na stronie „x” nagle może się okazać, że właściciel danego serwisu oferuje rabaty czy inne tego typu udogodnienia dla klientów. My nie wiedząc o tym możemy odnaleźć firmę „y” wnioskując, że świadczą interesujące nas usługi taniej i korzystając z niej tracimy swoje pieniądze.

Skoro ktoś wydał jakieś fundusze na promocje swojej strony dajmy mu dostęp do dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców. My jesteśmy jednymi z potencjalnych klientów. Skoro strona czy aplikacja zainteresowała nas wcześniej może tym razem też tak będzie?
Podsumowując, nie warto blokować reklam, a jeżeli już to jest opcja zablokowania reklamy tylko z konkretnych witryn.

Ile to właściwie kosztuje?

W usługach Google Adwords Group wyróżniamy trzy pakiety, które dają nam różne możliwości.
Przy pakiecie podstawowym kosztującym 1000zł miesięcznie usługodawca oferuje nam 800zł na prowadzenie kampanii i 200zł jako koszt operacyjny.
W ofercie mamy jeszcze dwa pakiety, które są wielokrotnością pakietu pierwszego.

Reklamy Google to nie tylko Marketing dynamiczny Google!

Opisywana grupa oferuje nie tylko wyżej wymieniony rodzaj marketingu. Jednym z kluczowych elementów są linki sponsorowane. Dzięki wybraniu tego rodzaju usługi nasza oferta będzie jedną z pierwszych fraz wyświetlonych w wyszukiwarce Google. Operacja ta pozwala na znacznie szybsze rezultaty niż podczas żmudnego pozycjonowania stron w Internecie. Podczas pozycjonowania na efekty nie rzadko musimy czekać czasem nawet do kilku miesięcy.

Kolejną z oferowanych usług jest sieć reklamowa. Dzięki tej możliwości reklama naszego produktu wyświetlana będzie u partnerów sieci Google Adwords Group takich jak między innymi Youtube. Dzięki tej usłudze mamy możliwość ustalenia grupy docelowej odbiorców. Odbiorcy będący otrzymywać nasze reklamy kategoryzowani będą ze względu na wiek, płeć czy też zainteresowania na podstawie wyszukiwania fraz itp.

Podsumowanie

Marketing dynamiczny Google jest najprężniej rozwijającą się formą marketingu sieciowego. Znakomite efekty idą w parze z ceną za usługi przez co popularność sieci Google Adwords Group Staje się coraz większa i klienci coraz częściej chcą korzystać z ich usług. Pamiętajmy, że większość rzeczy dziejących się w obecnym świecie dzieje się online. To otwiera nam nieograniczoną ilość dróg rozwoju.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij