Informatyka najlepszym kierunkiem

Jeśli nie wiesz jakie studia wybrać, wybierz informatykę!. Okazuje się, że informatyka, która kiedyś była kojarzona głównie z chłopakami w okularkach siedzących tylko i wyłącznie ze swoimi komputerami, w międzyczasie zyskała na wartości. Otóż, o dobrego informatyka trudno, a różnorakie firmy prześcigają się w tym, aby zatrudnić jak najlepszych ludzi. Oczywiście stawki też znacznie wzrosły.

Innym dobrym aspektem tego zawodu jest możliwość pracy zdalnej. Jeśli więc masz zdolności informatyczne i umysł analityczny, to spróbuj swoich sił w tejże dziedzinie, a na pewno tego nie pożałujesz. Będziesz bowiem z pewnością mógł pochwalić się okrągłą sumką na koncie, a i może zagranicznymi wyjazdami na których też oczywiście możesz pracować.

Dziedzina ścisła

Jest więc się z czego cieszyć. Ten zawód ma naprawdę wiele plusów, a informatycy są naprawdę bardzo w branży pożądani. I nie ma się czemu dziwić. Otóż, okazuje się, że prawie każda firma zatrudnia jakiegoś informatyka. Jeśli nawet nie robi tego na stałe, to jeśli tylko ma stronę w internecie, to musiała przecież kiedyś tego informatyka zatrudnić. Skoro jest podaż musi być i popyt. Jak się jednak okazuje zapotrzebowanie jest wyższe, co powoduje, że płace w branży też rosną.

Kierunki

Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś, czy dokonał właściwego wyboru, decydując się na jakieś konkretne studia. A jeśli nawet nie, to można zazdrościć takiej osobie konsekwencji w dążeniu jedną raz obraną ścieżką kariery. Nie mniej jednak tym, którzy cały czas się zastanawiają, czy lepiej by na przykład nie wyszli na rozwijaniu swoich „ukrytych talentów” kierowcy rajdowego, pilota myśliwca czy strażaka, albo bardziej przyziemnych lekarza, prawnika czy marketingowca, dedykuję poniższą listę. Istotną kwestią przy pracy w IT jest to, że branża ta jest zdecydowanie katalizatorem zmian, kolebką innowacyjności , a także rewolucjonizuje dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania, a sami informatycy są podziwiani za to, że się świetnie odnajdują w nowych technologiach. Inną zaletą tego zawodu może być fakt, że będziesz traktowany jak osoba wszystko wiedząca oraz wybawca przez kolegów z pracy. Jeżeli tylko zaproponujesz jakieś rozwiązanie ułatwiające pracę księgowych, zamówisz nowy sprzęt dla przedstawicieli handlowych lub, po prostu, pójdziesz i naprawisz (czytaj podepniesz odłączony kabel) komputer, możesz liczyć na dozgonną wdzięczność interesanta.

Wady

Natomiast wadą takiego zawodu z pewnością może być praca tylko i wyłącznie z użyciem komputera. Może to być po prostu dla wielu osób męczące. Innym minusem jest też brak współpracy zespołowej, która dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą. Będąc informatykiem można po prostu zwyczajnie zaniedbać kontakty z ludźmi. Niektórym oczywiście taka forma pracy odpowiada. Jednak długie siedzenie przed komputerem już nie jest takie wesołe. Otóż, po pierwsze psuje się nasza pozycja i męczy kręgosłup, a po drugie oczywiście męczą się nasze oczy. Długotrwałe oglądanie monitora nie wpływa dobrze na ich stan.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij