Etykieta termotransferowa – trwałe i bezpieczne znakowanie produktów

Etykieta termotransferowa – trwałe i bezpieczne znakowanie produktów

Każdy produkt, który trafia do sprzedaży, musi posiadać odpowiednie oznaczenie. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych, ale także chemii i kosmetyków, elektroniki, a nawet odzieży. Znakowanie odbywa się w różny sposób. Niekiedy jest to nadruk bezpośrednio na produkcie, innym razem na doszytej do niego metce albo bezpośrednio na opakowaniu. Istnieją także oznaczenia, które nakleja się na produkcie – są to tzw. etykiety samoprzylepne. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza etykieta termotransferowa, która jest stosunkowo tanim i łatwym, a przy tym trwałym i bezpiecznym sposobem znakowania produktów.

Produkcja, magazynowanie i sprzedaż

Produkty mogą być znakowane zarówno na etapie produkcji, magazynowania, jak i tuż przed sprzedażą. Zwykle dąży się jednak do ujednolicenia oznaczeń, przez co mogą być wykorzystane na każdym etapie „życia” produktu. Niekiedy istnienie takich oznaczeń wymuszają przepisy prawa. Nie trudno się domyśleć, że taka etykieta musi być bardzo trwała. W przeciwnym razie nie dotrwa do etapu sprzedaży, a o tym, by klient docelowy mógł z niej cokolwiek odczytać, możemy zupełnie zapomnieć.

Etykiety papierowe też mogą być trwałe

Nie tylko mogą, ale są. Oczywiście wiele zależy od jakości użytego papieru, a także technologii powstawania nadruku. Na trwałość zapisanej informacji wpływa również sposób przyklejenia samej etykiety.

Etykiety papierowe są trwałe, a przy tym ich wydruk jest stosunkowo tani, a na tym przecież także nam zależy. Kod kreskowy czy inne wymagane oznaczenia jest czytelne i umożliwia sprawną identyfikację produktu. Do odczytu kodów kreskowych służą specjalistyczne czytniki, które podobnie jak drukarki kodów kreskowych i etykiety termotransferowe znajdziesz w sklepie internetowym 4labels.

Etykieta termotransferowa i jej szerokie zastosowania

Etykiety termotransferowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, ale także w usługach, handlu i logistyce. Dostęp do drukarek termotransferowych, jak i etykiet przeznaczonych do zadruku jest bardzo łatwy. Chętnie sięgają po nie małe, średnie i duże przedsiębiorstwa o rozmaitym profilu działalności.

Etykiety termotransferowe są przeznaczone do tzw. druku termotransferowego. Wydruk uzyskiwany jest poprzez podgrzanie pigmentu znajdującego się na taśmie termotransferowej. Zadrukowane etykiety charakteryzują się wysoką trwałością – druk nie ściera się i nie blaknie, a sama etykieta zachowuje swój pierwotny kształt, wysokość, szerokość i grubość. Pamiętajmy, że na rynku dostępne są etykiety termotransferowe w różnych wymiarach, zatem każdy z łatwością znajdzie odpowiedni dla siebie rozmiar.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij