Chrońmy system przez spowolnieniem

Jeśli posiadamy w domu komputer, to musimy się liczyć z tym, że nasz sprzęt, wymaga od nas właściwego użytkowania. Czasami możemy przez kilkanaście lat spokojnie pracować na jednym systemie, ale w końcu przychodzi dzień, kiedy dochodzi do poważnego zawieszania się systemu. Tak naprawdę jedynym ratunkiem, dla samego oprogramowania, jest jego odpowiednie przeinstalowanie, lub zastosowanie formatu, jeśli system jest już tak uszkodzony, że wymaga pełnego usunięcia i ponownej instalacji.

Oczywiście jeśli użytkujemy nasz komputer świadomie i uważnie, to na pewno nie wchodzimy na dziwne podejrzane strony, które mogą w znaczący sposób przełożyć się na niższą prędkość naszego sprzętu.

Nie warto lekceważyć problemu

W praktyce jeśli dochodzi do nawet najmniejszego spowolnienia, nie powinniśmy tego lekceważyć, ponieważ w praktyce, tego typu problem, może się tylko nasilić, obejmując coraz bardziej nasz sprzęt. Oczywiście w takich sytuacjach należy mimo wszystko postawić na właściwe aktualizacje systemu. Prawidłowo podobne działania powinniśmy wykonywać na bieżąco, ale wielu użytkowników komputerów, nie korzysta z takiej opcji jak automatyczne aktualizowanie systemu. Bardzo często podobny fakt, nie wynika z naszej nierozwagi, ale po prostu posiadamy nielegalny system Windows, co byłoby automatycznie wykryte, przy próbie aktualizacji naszego oprogramowania. W takich wypadkach jesteśmy zmuszeni do zakupu oryginalnego systemu, albo na wolniejszą pracę komputera, bo trzeciej opcji w tym przypadku nie będzie.

Instalujy rzeczy z głową

Jeśli zabieramy się za jakiekolwiek czynności instalacyjne, to powinniśmy zawsze pamiętać, że jakakolwiek próba instalacji wadliwego oprogramowania, czy też niezbyt dozwolonego programu z dziwnej płytki CD, może faktycznie bardzo niekorzystnie wpłynąć na prace całego komputera. Jeśli już decydujemy się na instalację gry czy jakiegoś programu, to nie powinniśmy robić tego hurtowo, ponieważ w ten sposób, zapchamy w poważny sposób rejestr systemowy, co również może wpłynąć , na wolniejszy czas reakcji całego komputera.

W tym wypadku nie ma żartów, powinniśmy skupić się na tym, jak należy wykonać poszczególne operacje, tak aby nie zakłócić pracy komputera. To jest możliwe, ale musimy bardzo mocno się przyłożyć i instalować tylko sprawdzone oprogramowanie i gry, ponieważ wtedy mamy pewność, że nie posiadają one żadnego niebezpiecznego oprogramowania. Niektórzy jednak zapominają, że komputer osobisty, nie jest zabawką dla dzieci, tylko sprzętem na którym możemy się bawić i uczyć. Nie wolno nam instalować wszystkiego co tylko zechcemy, ponieważ w ten sposób z łatwością zapełnimy wszystkie dyski twarde w naszym sprzęcie. Na pewno nie będzie to nic dobrego dla naszego peceta, ponieważ bardzo mocno on ucierpi, zwłaszcza na stabilności, która jest ważna, podczas pracy całego systemu.

Informatyk pomoże

Oczywiście nieznajomość sprzętu, brak podstawowej wiedzy na temat instalacji programów, to najczęstsze przyczyny, powodujące problemy z działaniem systemu, lub nawet jego awarię. Jeśli więc mamy takie dość skomplikowane problemy, to najlepiej od razu udać się do informatyka, lub odpowiedniego pogotowia komputerowego. Sami na pewno nic nie naprawimy, a może jedynie pogorszyć sprawę. Informatyk zna się o wiele lepiej na prostych problemach i na pewno będzie w stanie pomóc w każdej sytuacji, niezależnie od okoliczności. To bardzo ważne, aby korzystać z dobry rad osób, które znają się na komputerach o wiele lepiej niż my sami, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie uchronić się przed ewentualną awarią naszego sprzętu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij