Szkolenie stacjonarne vs szkolenie online – co wybrać

Szkolenie stacjonarne vs szkolenie online – co wybrać?

Dzisiaj możemy przebierać w różnych szkoleniach skoncentrowanych na umiejętnościach twardych i miękkich. Czy w celu poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności lepiej korzystać z tych stacjonarnych czy tych on-line?

Szkolenia pozwalają na uzyskanie nowych kompetencji do pracy, pozwalają na zdobycie ważnych zdolności związanych z pracą w grupie i zarządzaniem, a także wspierają samorozwój.

Osoby, które chcą wziąć udział w szkoleniu na własną rękę, mogą zrobić to aktualnie na dwa sposoby – pierwszym z nich jest skorzystanie ze szkoleń stacjonarnych, drugie to szkolenia on-line, czyli internetowe. Na co warto się zdecydować?

Szkolenie stacjonarne

To szkolenia odbywające się najczęściej w siedzibach firm szkoleniowych lub w innych wyznaczonych punktach. Grupa uczestników może wówczas pod okiem instruktora zdobywać nową wiedzę i umiejętności w wybranej dziedzinie.

Szkolenia stacjonarne mogą odbywać się jako jednodniowe albo wielodniowe w zależności od zakresu poruszanego tematu.

Jako że uczestnicy mają kontakt z instruktorem, mogą wtedy zdobywać wiedzę w sposób aktywny, zadawać pytania, brać udział w ćwiczeniach, co powoduje, że mogą wynieść z zajęć jeszcze więcej.

Minusem szkoleń stacjonarnych jest głównie ich dość wysoki koszt oraz konieczność osobistego stawiennictwa – nie każdy ma na to czas, na przykład osoby pracujące, opiekujące się bliskimi, z mniejszych miejscowości.

Szkolenia on-line

Szkolenia internetowe cieszą się obecnie dużym powodzeniem – wystarczy tylko dostęp do sieci, aby z nich skorzystać. Są one prowadzone zarówno przez mniejsze ośrodki, jak i duże firmy, na przykład Seka.pl.

E-learning, czyli nauka przez internet ma ten plus, że daje dużą swobodę – uczyć można się w dowolnej porze, bez potrzeby wychodzenia z domu. Do dyspozycji jest też wiele interesujących tematów szkoleń, które pozwalają na zdobycie stosownych certyfikatów.

Minusem jest fakt, że szkolenia on-line wymagają samozaparcia, aby zdobyć wiedzę. Uczestnicy, którzy nie przykładają się do nauki, nie zyskają dzięki nim zbyt dużo. Także wiele szkoleń nie może być prowadzonych w formie internetowej, dlatego są one dostępne tylko stacjonarnie.

Do zapoznania się ze swoją ofertą szkoleń stacjonarnych oraz internetowych zaprasza Seka.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij