Audyt bezpieczeństwa i testy penetracyjne w IT. Dlaczego są tak potrzebne?

Bezpieczeństwo w sektorze IT to kluczowa sprawa, na której zależy zarówno twórcom witryn i aplikacji, jak i ich użytkownikom. Właśnie z tego powodu audyty bezpieczeństwa cieszą się stale rosnącą popularnością. Czy jednak tzw. pentesty, czyli testy penetracyjne, są dla Ciebie? 

Jeśli prowadzisz działalność online i zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i potencjalnych klientów, to tego typu testy czy audyty na pewno Ci się przydadzą. Korzystając z pomocy specjalistów, masz okazję nie tylko zoptymalizować bezpieczeństwo swojej organizacji online, ale również poprawić jakość w całym cyklu życia zastosowanego oprogramowania. 

Co to są pentesty i na czym polegają? 

Jeśli zwrócisz się do profesjonalistów, to możesz mieć pewność, że wykonane pentesty zostaną przeprowadzone w kompleksowy sposób. Przynieść Ci mogą: 

  • zaimplementowanie narzędzi bezpieczeństwa; 
  • pełną ochronę danych i ciągłość działania; 
  • spersonalizowane raporty; 
  • wzbogacenie wiedzy zespołu technicznego z zakresu bezpieczeństwa; 
  • test bezpieczeństwa wewnętrznej architektury. 

Pamiętaj, że rynek IT bezustannie się rozwija i czasem nadążenie za nim jest wyzwaniem. Rozwiązania, które kilka lat temu uważane były za bezpieczne, często są już nieużywane lub przeszły gruntowne aktualizacje.

Profesjonaliści pomogą Ci dostosować używane rozwiązania do bieżących trendów i uporają się za Ciebie z największymi wyzwaniami, przed którymi obecnie stoją organizacje działające online. 

Pentesty możesz wyobrazić sobie jako zaplanowany i kontrolowany atak na własne struktury. Na jego podstawie profesjonaliści ustalą, co jest do poprawy i jakie zmiany trzeba wprowadzić. Dlaczego to konieczne? Bo dzięki takiemu rozwiązaniu słabe punkty i błędy uda się wyeliminować, zanim skorzysta z nich ktoś niepożądany. 

Jakie są mocne strony pentestów i kto powinien je przeprowadzać? 

Zacznijmy od licznych zalet pentestów. Oczywiście przede wszystkim chronią one Twój biznes i interesy. Zapobiegają stratom finansowym, a także pozwalają uniknąć wpadek wizerunkowych, które mógłby wywołać np. wyciek danych. Pozwalają też realnie zarządzać ryzykiem i dają świadomość, w jakim stopniu zabezpieczone jest Twoje przedsięwzięcie. 

Odpowiedź na drugą część pytania jest bardzo łatwa: Soflab. To sprawdzona i zaufana grupa profesjonalistów, którzy o pentestach i bezpieczeństwie IT wiedzą wszystko. Gwarantuje to ich unikatowe know-how oraz sprawdzone procedury testowania, oparte na wielu praktycznych przypadkach. Przekonaj się sam, co znaczy bezpieczeństwo w sieci z Soflab. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij