ANT MES – inteligentny system zarządzania produkcją przy użyciu MES. Jak działa i jakie ma możliwości?

Mówiąc o nowoczesnej organizacji zorientowanej na przemysł 4.0 i ciągłe usprawnianie swoich procesów produkcyjnych, nie da się pominąć roli nowoczesnego oprogramowania, które wspiera procesy i zapewnia pełną optymalizację. Przykładem może być system MES, udoskonalony o system inteligentnego zarządzania produkcją. Czym jest ANT MES i jak wpływa na funkcjonowanie firm produkcyjnych?

Czym jest ANT MES – innowacyjny system zarządzania produkcją

ANT MES to innowacyjne rozwiązanie, zbudowane na kanwie dotychczas wykorzystywanego systemu Manufacturing Execution System w firmie. ANT MES to oprogramowanie, które cechuje się możliwością szybkiego wdrożenia, skonfigurowania i zintegrowania z tymi procesami, które pod kątem realizacji produkcji są kluczowe.

ANT MES to system składający się z wielu modułów, spośród których klient wybiera dokładnie te, które są mu potrzebne. Każdy pojedynczy moduł jest niezależny, czyli może funkcjonować oddzielnie, zapewniając wartość dodaną w procesie realizacji produkcji. 

Jakie korzyści dla firmy płyną z użycia ANT MES?

Co daje nam wdrożenie ANT MES w naszej firmie? Przede wszystkim znaczne zwiększenie wydajności produkcji, przy zachowaniu jej wysokiej jakości. System ANT MES, często wspierany przez technologię sztucznej inteligencji zapewnia możliwość analizy wielu czynników w czasie rzeczywistym, co realnie zwiększa skuteczność wykorzystania dostępnych mocy produkcyjnych i zapewnia pewne wsparcie w planowaniu przyszłej produkcji na podstawie analizy predykcyjnej.

Wiele systemów ANT MES wyposażonych jest w zaawansowane moduły wizualizacyjne, które zapewniają intuicyjność w identyfikowaniu wszelkich nieścisłości i obszarów do poprawy. ANT MES to także oszczędność pieniędzy – szybka konfiguracja i integracja z danym procesem produkcyjnym pozwoli na czerpanie korzyści już od pierwszego dnia wykorzystania danego narzędzia.

Jakie funkcje i narzędzia oferuje ANT MES?

System klasy ANT MES ma do zaoferowania szereg przydatnych funkcji, które nie mogą działać niezależnie od siebie i być dobierane w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Najpopularniejsze funkcje to:

  • Moduł zarządzania zleceniami – możliwość ciągłego monitorowania, edytowania i planowania nowych zleceń i dopasowywania niezbędnych zasobów do ich realizacji.
  • Moduł zarządzania pracownikami produkcyjnymi – ANT MES oferuje szereg możliwości integracji systemu z innymi dostępnymi w firmie narzędziami. Dzięki połączeniu tego modułu z systemem HR nasza firma zwiększy optymalizację pod kątem efektywnego delegowania obowiązków pracownikom. 
  • Moduł instrukcji – system ANT MES to także bieżące wsparcie kadry produkcyjnej. System może zawierać wszelkie dane o danym procesie i instrukcje realizacji konkretnego zadania. 
  • Moduł zarządzania jakością produkcji – Dzięki ANT MES drastycznie zmniejszymy odsetek wyrobów niskiej jakości. Monitorowanie jakości produkcji w czasie rzeczywistym pozwoli na stałe przeprowadzanie kontroli jakości i dokumentowanie wszelkich błędów, które mogą być natychmiast eliminowane.

To podstawowe moduły systemu klasy ANT MES, który przy wykorzystaniu standardowego oprogramowania MES może zwiększyć potencjał naszej firmy. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij