Co warto wiedzieć o zdalnym uruchamianiu komputera?
Szukasz firmy, która będzie nie tylko opiekować się systemem Windows, ale także zajmie się całościową opieką IT? A może prowadzisz już firmę, która świadczy usługi outsourcingu IT, a przy tym szukasz sposobu, który pomoże Ci zwiększyć Twoją konkurencyjność
Możliwość zdalnego włączenia komputera jest prostsza niż myślisz
Jak korzystać z funkcji wake up on lan?
Na czym jeszcze może polegać opieka informatyczna?
Możliwość zdalnego włączenia komputera jest prostsza niż myślisz
Współczesna technologia umożliwia zdalne uruchamianie komputera w sytuacji, gdy będzie on zarejestrowany jako ITManager.
Funkcja wake up on lan może być przydatna w kilku sytuacjach. Jedną z n siich jest np. moment, w którym potrzebne dane są zgromadzone na firmowym pececie, a pracownik przebywa na home office. Pulpit zdalny umożliwia połączenie dwóch komputerów. Nie ma tutaj znaczenia, czy połączenie ma nastąpić za pośrednictwem sieci Lan czy internetu. Jeżeli zastanawiasz się, jak włączyć zdalnie komputer – poznaj praktyczne wskazówki!
Jak korzystać z funkcji wake up on lan?
W pierwszej kolejności należy skonfigurować funkcję wake on w sterowniku karty sieciowej.
Niezbędne będzie także skonfigurowanie niezbędnej ścieżki w panelu sterowania. W sytuacji, gdyby komputer nie reagował na – wówczas trzeba sprawdzić opcje zasilania. Ważne jest też to, aby karta sieciowa jak i płyta główna wspierały funkcję wake on lan.
Korzystając z firmy ITManager można liczyć na zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Skorzystanie z zalet wynikających z tej współpracy pozwoli Ci rozwijać Twój biznes. Niezobowiązująca konsultacja pozwoli dopasować dostępne usługi do indywidualnych potrzeb.
Na czym jeszcze może polegać opieka informatyczna?
Jeśli zaś prowadzisz firmę it i chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność, poza konfiguracją sieci lokalnej można liczyć nie tylko na pełne wsparcie w systemie Windows. Dla wielu klientów ważny jest też monitor sieciowy i możliwość sprawdzenia jakie strony odwiedzają użytkownicy. Możliwe jest też zweryfikowanie, czy urządzenia są w stanie online czy offline. W sytuacji, gdy praca odbywa się na podsieciach, trzeba też wcześniej odpowiednio skonfigurować router, by przepuścił tzw. magic packet.
Powyższy poradnik powinien pokazać Ci, że funkcja wake on lan jest prosta w konfiguracji. Szybkie uruchamianie pomoże Ci dostać się do peceta, który np. znajduje się w biurze. Dostęp do urządzenia docelowego można zrealizować samodzielnie, albo z pomocą specjalisty z działu it. Korzystając z funkcji wake on lan możesz w pełni oczekiwać, że technologia wake odmieni Twoją dotychczasową pracę.