5 zalet posiadania firmowej domeny

5 zalet posiadania firmowej domeny

Wiele firm działający na rynku zastawia się nad posiadaniem własnej strony internetowej, bo przecież teraz już wszystko tam jest. Jest to naprawdę dobre posunięcie, ponieważ pozwala na odnalezienie danej marki przez osoby z dowolnego zakątka świata. Posiadanie jednak takiej strony, to nie tylko tak zwanego hostingu, czyli miejsca w sieci, gdzie fizycznie znajduje się nasza strona, ale i domeny.

Można o tym poczytać na stronach firm oferujących usługi informatyczne (we Wrocławiu jest kilka bardzo polecanych), takich jak choćby ta: https://itbce.com/. I to z jej wyborem wielu z nas ma problem. Czy musimy za nią płacić? A może wybrać coś darmowego? Przecież różnić się będzie tylko niewielkim przedrostkiem przed .pl lub .com… No właśnie, czy istnieją zalety posiadania własnej domeny?

1. Prosta reklama, prosty zysk

Adres naszej strony internetowej pojawi się zapewne wszędzie tam, gdzie jakiekolwiek inne materiały reklamowe. Im dłuższy on będzie, tym mniej osób go zapamięta. Zazwyczaj ograniczy się to tylko do pierwszej kropki… No właśnie. Jeśli kolejnym członem będzie coś innego niż domena wskazująca nasz kraj, całkiem możliwe jest, że nawet zainteresowana osoba po prostu nie odnajdzie naszej witryny. Można zatem powiedzieć, że przez brak własnej domeny stracimy klienta. Jeśli zdarzyłoby się tak tylko raz, nikt by nie płakał, ale strata dziesięciu, stu czy tysiąca klientów oznacza być albo nie być na rynku. O ceny domen warto zatem popytać w firmach IT (we Wrocławiu i każdym innym, dużym mieście jest ich naprawdę dużo).

2. Wygoda pozycjonowania

Ta zaleta nie będzie zrozumiała dla osób, które nie orientują się w ogóle jak działają algorytmy wyszukiwarek, więc na początek polecamy odwiedzić stronę internetową jakiejkolwiek wrocławskiej firmy IT i poczytanie trochę na ten temat. Przejdźmy teraz do tematu. Własna domena jest przez wspomniany wyżej algorytm milej widziana (nie dotyczy blogspot.com). Jeśli więc zależy nam na tym, aby być wysoko w wynikach wyszukiwarki, warto jest takową posiadać, ponieważ naprawdę wiele zależy od tego, czy potencjalny klient znajdzie naszą firmę czy nie. I uwierzcie nam na słowo, większość osób nie zjeżdża do końca pierwszej strony, nie mówiąc już o przechodzeniu na kolejne.

3. Własna poczta

Jednym z dodatkowych własnej domeny, jest posiadanie własnej poczty. Nie istnieje więc konieczność korzystania z usług zewnętrznych firm, ponieważ wszystko to może znaleźć się w jednej dużej paczce z naszą witryną. Czemu domena jest tutaj ważna? Każdy system pocztowy jej wymaga, ponieważ jest to niezbędne do generowania prefiksów, na których opierają się algorytmy wewnętrzne. A samo posiadanie takiej poczty jest ogromną korzyścią, ponieważ cała korespondencja znajduje się na naszych serwerach, o czym często informują firmy oferujące usługi informatyczne (Wrocław może się poszczycić sporą ich liczbą).

4. Dodatkowe funkcje – ftp

Kolejnym atutem płynącym z posiadania własnej domeny, jest możliwość posiadania różnego rodzaju dodatkowych serwerów, wśród których najważniejszy jest ten dotyczący plików. Jest nim FTP, który wywołać można poprzez najzwyklejsza przeglądarkę. Nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego oprogramowania, a więc i nikną koszty związane z zakupem kolejnych licencji. Dane firmy zazwyczaj są poufne, więc kolejną korzyścią związaną z posiadaniem własnej domeny, jest fakt, że istnieje możliwość szyfrowania danych. Warto o to spytać w firmach IT (we Wrocławiu jest kilka oferujących konfigurację serwera plików)

5. Pełna niezależność

Wiele słyszy się o tym, że dość łatwo jest naruszyć różnego rodzaju regulaminy działające na portalach społecznościowych. Sytuacja podobnie ma się w przypadku firm, które oferują darmowe domeny okraszone nazwą swojej firmy. Oczywiście nie ma nic złego w przestrzeganiu regulaminów, ale zwisające widmo zdjęcia strony, bo komuś coś nie spodobało się w jakimkolwiek wpisie… jest mało ciekawa. Oczywiście problem ten znika w momencie, w którym zdecydujemy się na zakup własnej domeny. Można to zrobić w wielu firmach oferujących usługi informatyczne (we Wrocławiu działa wiele takowych).

Podsumowując, posiadanie własnej domeny niesie w sobie wiele zalet. Można śmiało powiedzieć, że jest inwestycja, która na pewno się zwróci. Ważne jest jednak to, aby zadbać dodatkowo o to, aby konfigurację takiej domeny powierzyć dobrej firmie z sektora usług informatycznych (Wrocław jest miastem, w którym ich nie brakuje).

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij