Zarządzanie nieruchomościami – jak robić to efektywnie?

Zarządzanie nieruchomościami – jak robić to efektywnie?

O przemyślane zarządzanie trzeba dbać w każdej firmie. W przeciwnym razie szybko wkradnie się chaos i błędy, a to naraża organizację na liczne konsekwencje. Jest to też bardzo ważne, kiedy przedsiębiorstwo specjalizuje się w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami.

Dla niektórych firm wyzwaniem może być już samo znalezienie nieruchomości inwestycyjnej, która będzie w dogodnej lokalizacji przyciągającej wynajmujących. Kiedy już firma będzie mieć idealny biurowiec lub budynek mieszkalny, pojawiają się kolejne wyzwania, a wśród nich te związane z zarządzaniem.

Jakie obowiązki spoczywają na zarządcy nieruchomości?

Firma jest zobligowana do prowadzenia dokumentacji budynku, a więc ma mieć książkę obiektu budowlanego, całą dokumentację techniczną, faktury itd. Musi również dbać o bezpieczeństwo wynajmujących i użytkowników. To z kolei oznacza, że odpowiada za przeglądy, stan techniczny, utrzymanie czystości, a na tym nie koniec.

Jeżeli do tego przedsiębiorstwo posiada kilka nieruchomości, formalności i procesów, nad którymi trzeba panować, jest znacznie więcej. Oznacza to, że  skuteczne zarządzanie jest tym bardziej ważne. Co może w tym pomóc?

Kluczem dobre oprogramowanie do zarządzania

Podstawą będzie doskonale dopracowany program do zarządzania nieruchomościami. Czasy, kiedy dokumentację prowadzono w wersji papierowej, odchodzą do historii. Są rozwiązania informatyczne, dzięki którym można usprawnić wiele czynności i uporządkować całą dokumentację.

Przeglądając programy do zarządzania, musimy skupiać się na takich, które pozwolą jak najwięcej czynności zautomatyzować. Przykładem jest ewidencja środków trwałych albo fakturowanie. Ważne, by wszystkie dokumenty, a także terminy kolejnych przeglądów, czy napraw były w jednym miejscu. Ciekawą opcją jest pulpit kontrahenta, dzięki któremu wymiana informacji z wynajmującymi będzie sprawniejsza. To i znacznie więcej może zagwarantować enova365. Jest to dopracowany pod każdym względem system ERP, który wspierać będzie wszystkie obszary działalności firmy. Mało tego, w przyszłości można go rozbudować o nowe funkcjonalności.

Jakie korzyści wiążą się z oprogramowaniem do zarządzania?

Decydując się na specjalistyczne rozwiązanie informatyczne, będziemy czerpać wiele profitów. Przede wszystkim zadbamy o porządek w dokumentacji, a tym samym zawsze wszystko będzie pod ręką. Ponieważ w programie są wpisywane wszystkie terminy obowiązkowych badań technicznych i ubezpieczeń, my nie musimy o tym pamiętać, bo program zrobi to za nas. Jednocześnie mamy pewność, że dopełniamy wszelkich formalności i działamy zgodnie z prawem.

Ponieważ wiele prac jest zautomatyzowanych, oszczędzamy mnóstwo czasu, który możemy poświęcić na coś innego. Do tego eliminujemy ryzyko błędów ludzkich, a tym samym redukujemy koszty. Najlepiej od razu postawić na program umożliwiający pracę zdalną. Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich danych i dokumentów z każdego miejsca. Możemy więc zarządzać poszczególnymi produktami także spoza siedziby firmy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij