trawa-z-rolki

Taki trawnik to powód do dumy

Zwykle naturalny trawnik wymaga regularnego podlewania wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Zabiera to sporo czasu. Dlatego jeśli żyjesz w ciągłym biegu, trawa z rolki z pewnością przypadnie Ci do gustu. Potrzebujesz wody tylko po to, by go wyczyścić, co zdarza się sporadycznie. Pamiętaj, by użyć wtedy krótkiego strumienia , by usunąć brud. W ten sposób możesz też sporo zaoszczędzić na rachunkach.

Dlaczego warto kupić trawę z rolki?

Dystrybutor sztucznej trawy przypomina, że produkt jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Nie wymaga bowiem środków chwastobójczych, nawozów, pestycydów i innych chemikaliów. Kolejną ważną zaletą sztucznej trawy jest to, że nie musisz jej kosić. Wolny czas możesz spokojnie spędzić z rodziną i przyjaciółmi lub wybrać się na długi spacer z psem. Jeśli chcesz, by trawa z rolki zawsze wyglądała pięknie, usuń duże materiały organiczne za pomocą dmuchawy do liści. Z kolei obszary o dużym natężeniu wysprzątaj miotłą z naturalnego włosia. Jak widzisz, pielęgnacja sztucznego trawnika jest prosta i szybka.

Nie ma wątpliwości, że psy uwielbiają bawić się na trawie, czasami jednak lubią ją gryźć. Na ogół jednak ignorują sztuczną trawę, a wszelkie pozostałości po nich można zbyć odrobiną wody i łagodnym detergentem.

Trawa z rolki jest odporna na warunki pogodowe, dlatego możesz się nią cieszyć cały rok. Po prawidłowej instalacji nie musisz już myśleć o czasochłonnej pielęgnacji. Produkt z górnej półki spokojnie wytrzyma kilka lat. Nie blaknie, zachowuje piękny kolor. Nie straszne jej słońce, deszcz, czy mróz.

Jak ułożyć sztuczny trawnik?

Zanim przystąpisz do układania sztucznej trawy, odpowiednio przygotuj podłoże. Co ważne, sprawdzi się doskonale zarówno na powierzchni twardej, jak i utwardzanej. Możesz ją więc śmiało położyć nie tylko na betonie, ale też ziemi, czy trawniku. Przed układaniem sztucznej trawy dokładnie oczyść podłoże z piasku, chwastów i wszelkich zanieczyszczeń. Zwróć uwagę, by było czyste i suche. Wyrównaj wszystkie niedoskonałości i pęknięcia. Jeżeli chcesz ułożyć sztuczną trawę na ziemi lub trawniku, wyrównaj teren i usuń wszystkie rośliny z korzeniami.

Usuń górną warstwę ziemi na głębokość kilku-kilkunastu centymetrów, a następnie nanieś cienką warstwę żwiru lub stabilizowanego piasku. Teraz możesz wyrównać i zagęścić powierzchnię. Przed układaniem sztucznej trawy na ziemi lub trawniku, wyłóż podłoże geowłókniną. W ten sposób równomiernie rozłożysz nacisk na powierzchnię i unikniesz przerastania trawy naturalnej nad sztuczną. Dystrybutor sztucznej trawy zaznacza, że jej montaż nie jest skomplikowany. Możesz zrobić to samodzielnie, bez pomocy fachowca. Pamiętaj, by przed zakupem, dokładnie wymierzyć teren. W ten sposób możesz oszacować, ilu rolek rzeczywiście potrzebujesz.

Profesjonalny montaż sztucznej trawy

Najpierw należy rozwinąć trawę, a później precyzyjnie dociąć na wymiar. Możesz zrobić to sam lub skorzystać z pomocy firmy zajmującej się sprzedażą i montażem sztucznej trawy. Jeśli chcesz, by trawa krajobrazowa miała ten sam odcień, kładź ją zawsze w jednym kierunku. Teraz przytnij jej boki tak, by poszczególne warstwy pasowały  do siebie. Odetnij paski zabezpieczające i zastosuj specjalną taśmę łączeniową. Przymocuj ją do podłoża, a następnie nałóż na nią klej. Dociśnij krawędzie sztucznej trawy do kleju, dotnij ją na obrzeżach i gotowe!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij