Na czym polega usuwanie wgnieceń przez naprawy panelowe

Na czym polega usuwanie wgnieceń przez naprawy panelowe?

Czym jest usuwanie wgnieceń przez naprawy panelowe? Jakie są korzyści związane z tą techniką usuwania wgnieceń w karoserii? Przedstawiamy podstawowe informacje o naprawach panelowych, wyjaśniamy, jak przebiegają i czym różnią się od usuwania wgnieceń popularną metodą PDR.

Czym jest naprawa panelowa?

Naprawa panelowa to technika usuwania wgnieceń, która polega na naprawie elementów powierzchniowych, czyli paneli karoserii auta. Usuwanie wgnieceń za pomocą napraw panelowych (zobacz na wgniecenia.pl) nie niszczy powłoki antykorozyjnej, ani nie ingeruje w konstrukcję nośną pojazdu. A jak przebiega naprawa panelowa i co jest do niej potrzebne? Wgniecenia poszycia karoserii wyciąga się zgrzanymi do niego uchwytami, wcześniej jednak należy dokładnie wyczyścić naprawiane miejsce za pomocą nylonowej tarczy ściernej. Bardzo ważne jest, aby była to właśnie nylonowa tarcza, ponieważ nie uszkodzi ona galwanicznej powłoki antykorozyjnej. Aby naprawa panelowa przebiegła prawidłowo, należy wykonać ją ze szczególną starannością i z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, dlatego też nie zalecamy wykonywać tego samodzielnie.

A jakie są zalety tej metody i kiedy warto z niej skorzystać?

Zalety naprawy panelowej

Technologia napraw panelowych jest przede wszystkim szybsza niż wymiana poszczególnych elementów nadwozia. Wykonuje się ją od zewnętrznej strony, nie ma więc konieczności demontażu nadkoli czy zderzaków. Naprawa panelowa umożliwia naprawę tych elementów, które do tej pory skazane były na wymianę, a także naprawę elementów aluminiowych. Jest też oszczędnością nie tylko czasu, ale i pieniędzy klienta – naprawa panelowa jest dużo tańsza niż tradycyjna naprawa blacharska. Umożliwia również usuwanie wgnieceń na dużych powierzchniach, np. na bocznych ścianach pojazdów dostawczych.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie zawsze można ją wykonać. Z ograniczeniami zastosowania naprawy panelowej możemy się spotkać, gdy uszkodzeniu ulegnie konstrukcja danego elementu (np. rama drzwi samochodowych).

Jak jeszcze usunąć wgniecenie? Co oprócz naprawy panelowej?

Wgniecenia w karoserii można usunąć na kilka sposobów, najprostszą, a zarazem bezinwazyjną metodą usuwania wgnieceń jest technika PDR. Sprawdza się ona w przypadku niewielkich wgniotek powstałych na skutek gradobicia, stłuczek parkingowych czy spadających z drzew kasztanów. PDR to bezinwazyjna metoda, czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania samochodu. Sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy wgniotki są niewielkie i nie doszło do uszkodzenia lakieru. W przeciwnym razie stosuje się właśnie, opisaną już, naprawę panelową, a w ostateczności tradycyjną naprawę blacharską. Warto też wiedzieć, że usuwanie wgnieceń za pomocą napraw panelowych wykorzystuje (znane z metody PDR) techniki na klej – w ten sposób naprawia się elementy aluminiowe.

Jednak zanim zdecydujesz się na usunięcie wgnieceń, wybierz się do dobrego warsztatu, gdzie specjaliści ocenią stan twojego samochodu i doradzą, na którą technikę warto się zdecydować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij