Kościoł i innowacyjne technologie

Dzisiaj jesteśmy powolnymi świadkami, coraz większego odejścia od naturalnej waluty, czyli pieniądza. Oczywiście nie oznacza to w żaden sposób, że pieniądze straciły wartość, czy zniknęły z rynku. Należy zapamiętać, że dzisiaj walutą bardzo często nazywa się różnego rodzaju karty płatnicze, gdzie faktycznie, coraz częściej znajdują się tam nasze oszczędności.

Mało kto nosi przy sobie jakieś pieniądze w postaci monet czy papierków, skoro można robić to o wiele wygodniej, stosując jedynie jedną plastikową kartę z kodem zbliżeniowym. Na pewno wpływa to między innymi, na wygodę, dla samej osoby płacącej. Trzeba pamiętać, że jeszcze 5 a nawet 10 lat temu, płatności bezgotówkowe, nie były jeszcze tak częste jak teraz.

Nowe podejście do zbierania ofiar

Świadome odejście do papierowej waluty, sprawia, że niektóre instytucje, mogą mieć problem. Mowa oczywiście o kościele, który mimo wszystko nie wszedł jeszcze w technologiczny rozwój i wydaje się dalej znajdować, na tym samym poziomie. Nie wróży to na pewno niczego dobrego, ale mimo wszystko musimy wiedzieć, że kościół, a przynajmniej niektóre tego typu placówki nie w Polsce, decydują się na próbne wykorzystanie technologii, aby wnieść możliwość wprowadzenia opłat kartą zbliżeniową. Mowa tu oczywiście o czymś, co ma posłużyć, jak elektroniczna taca. Chodzi tu przede wszystkim o wykonywanie prostych płatności zbliżeniowych za pomocą karty kredytowej lub telefonu, który równie często jest dzisiaj wykorzystany, do wykonywania różnego typu płatności. Należy zauważyć, że pierwsza taką świątynią, jest dzisiaj paryski kościół, który zdaje się być świadomy tego, że czasy się niewątpliwie zmieniają.

Coś co może się przydać

Nikt sobie jednak na razie nie wyobraża tego, aby kościoły całkowicie przerzuciły się, na tego typu pobierania opłat w formie tacy. Należy jednak zwrócić uwagę, że dzisiaj elektroniczne pobieranie pieniędzy, może okazać się o wiele bardziej wygodne, dla samych wiernych, dlatego więc może i warto wypróbować takie rozwiązania. Nie należy bać się nowoczesności tylko świadomie wejść w tą nową erę, jednocześnie mając na uwadze fakt, że kościół w ciągu najbliższych lat, musi się zmienić. Warto zwrócić uwagę, że tego typu płatności są bardzo szybkie i bezproblemowe, dzięki czemu nikt nie ma kłopotu z dokonaniem takiego przelewu.

Przyszłościowe rozwiązania

Może się to okazać bardzo ważne i konieczne, ponieważ nowy świat rządzi się swoimi prawami. Jeśli udaje nam dostosować, do tego typu rozwiązań, to z pewnością, każdy będzie mógł wdrożyć nową technologię. Należy wspomnieć, że wspomniane płatności odbywają się bez konieczności podania kodu PIN, co tylko utwierdza w przekonaniu, że kościół idzie dobrą drogą. Na szczęście na taką rewolucję, przyjdzie nam jeszcze poczekać parę lat, wtedy podobny system, może być zastosowany w wielu kościołach. Kto wie być może tego typu płatności, staną się czymś zupełnie naturalnym podczas cotygodniowej mszy. Należy mieć na uwadze fakt, że dzisiaj świat się zmienia, a w raz z nim zmieniamy się i my.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij