Jaki darmowy antywirus na komputer, jaki na telefon

Jaki darmowy antywirus na komputer, jaki na telefon?

Chcąc bezpiecznie korzystać z internetu i z komputera lub telefonu, konieczne jest zainstalowanie antywirusa, który ochroni nas przed wirusami lub kradzieżą danych. Takich programów i aplikacji jest mnóstwo, jednak nie wszystkie są bezpłatne. Jakie antywirusy są polecane na komputer i smartfona oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Jak wybrać darmowy antywirus?

Darmowe programy antywirusowe różnią się między sobą stopniem zapewnianego bezpieczeństwa oraz funkcjonalnościami. Chcąc wybrać odpowiednią aplikację, warto więc sprawdzić, na co można liczyć, decydując się jedynie na wersję podstawową, czyli bezpłatną. Antywirus darmowy wskazuje poradnik: inwazjapc.pl/darmowy-antywirus-przeglad-polecanych-programow, pomocne może być też zapoznanie się z opiniami internautów, którzy korzystają z takich zabezpieczających programów na komputer i telefon. Z jakich aplikacji warto więc korzystać?

Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus dostępny jest w wersji na komputer i smartfona. W przypadku zabezpieczania laptopa otrzymujemy za darmo całkiem niezłą ochronę. Program ten cieszy się wysoką skutecznością, jeśli chodzi o wykrywalność wirusów. Odpowiednio zabezpiecza też dane, bez obaw można przeglądać internet, wysyłać maile. W dodatku obsługa programu Panda Free Antivirus nie przysparza kłopotów, jest ona w pełni intuicyjna.

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus także obsługuje zarówno komputery, jak i telefony. Największą zaletą tego programu jest to, że nie obciąża on laptopa, nie spowalnia jego działania, co zdarza się w przypadku niektórych antywirusów. Avira dosyć dobrze chroni urządzenia przed złośliwymi stronami czy phishingiem, w dodatku bez problemów można instalować ją nawet na starszych i mniej wydajnych komputerach.

Kaspersky Security Cloud – Free

Kaspersky znany jest z dosyć dobrych oprogramowań zabezpieczających. Są one dostępne także w wersji bezpłatnej oraz mobilnej. Kaspersky Security Cloud – Free wyróżnia się wysoką skutecznością, jeżeli chodzi o ochronę urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem. W dodatku komputer jest regularnie skanowany, by wyszukać ewentualne zagrożenia. Kaspersky zapewnia też dosyć dobrą ochronę prywatności. W dodatku nie spowalnia komputera i jest prosty w obsłudze. 

Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender Antivirus Free to także antywirus, który dostępny jest na komputery i telefony. W wersji na laptopa działa on w tle, co jest niewątpliwą jego zaletą. Jest to dobry skaner, który wykrywa czyhające zagrożenia. Co ważne, te są usuwane automatycznie. Działanie Bitdefender Antivirus Free nie obciąża komputera, można więc instalować go również na starszych urządzeniach. Użytkowanie go też jest dosyć proste. Wybierając ten program, trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o dodatkowe funkcjonalności, jednak do zwykłego użytku, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, atakami phishingu jest to antywirus wystarczający.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij