Jak zadbać o wizerunek w Social Media?

Jak zadbać o wizerunek w Social Media?

Pozyskiwanie pozytywnej opinii eksperta w konkretnej dziedzinie nie jest takie trudne. Wystarczy zwrócić uwagę na odpowiednie możliwości, które w tym kierunku zapewniają nam media społecznościowe, znane jako Social Media. To dzięki nim jesteśmy w stanie zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców jako specjaliści.

Dzięki temu o wiele chętniej część z nich zdecyduje się na współpracę z nami, skorzystanie z pewnych usług czy produktów, które zapewniamy. Zachodzi takie duże prawdopodobieństwo, jeśli w social media za każdym razem przedstawiamy się z jak najlepszej strony. Musimy również udzielać się przez cały czas. Jakie mamy ku temu możliwości? Poznajmy kilka z nich.

Wybierz odpowiednie media społecznościowe

Wizerunek w social media - wybierz odpowiednie media społecznościowe

Aktualnie mamy do dyspozycji różne Social Media. Najpopularniejsze z nich to:

  • Facebook
  • Linkedin
  • Instagram
  • Twitter
  • Google+
  • Snapchat

Dobrze byłoby dokładnie przeanalizować, który 1-2 kanały szczególnie przyczynią się do promocji naszego wizerunku. Nie myślmy tylko o sobie, o naszych upodobaniach względem danych kanałów social media i doświadczenia, które w nich posiadamy. Musimy uwzględnić również, gdzie zdobędziemy odbiorców naszych usług, produktów. Możliwe, że to konkretna grupa docelowa, która korzysta z wybranego social media. Jeśli tak nie zaistniejemy, to trudno będzie ich przekonać do naszej osoby.

Założenie konta społecznościowego

Wizerunek w Social Media - założenie konta

Jeśli już ustaliliśmy, które social media są dla nas najlepsze na sam początek, to zdecydujmy się na otworzenie w nich własnego konta. Następnie starajmy się go dokładnie uzupełnić o ważne dane kontaktowe, opisy i nawiązanie do naszej strony internetowej. Następnie możemy dodać do naszego konta pierwszych znajomych, na przykład naszych krewnych i przyjaciół.

Gdy będziemy posiadali już znajomych, to możemy pozwolić na przygotowanie pierwszego ciekawego wpisu. Dobrze, aby odnosić się do naszej oferty, usługi czy przedstawiał naszą propozycję nie bezpośrednio. Dajmy internautom pewną wartość, a na pewno się odwdzięczą.

Własna grupa na Facebooku

Tworzymy różne miejsca, aby współpracować z naszymi potencjalnymi klientami. Media społecznościowe dają nam w tym kierunku pewne rozwiązania. Jedne z nich pojawia się na Facebooku, a mianowicie stworzenie własnej grupy. Najpierw musimy stworzyć fanpage i dopiero dzięki niemu tajną grupę, w której będziemy mogli jeszcze lepiej komunikować się z pewnymi odbiorcami. Okazuje się to bardzo przydatne, pozwala zbierać nowe kontakt i daje szerokie możliwości.

Wizerunek w Social Media - własna grupa na facebooku

Taka grupa na FB to coś wspaniałego, jeśli mamy zamiar dalej rozwijać się w kierunku biznesu online. Dobrze o tym pamiętać przez cały czas. Przecież takiej grupie o wiele łatwiej jest zaproponować nasz kurs online, stworzoną książkę czy jeszcze inne produkty elektroniczne. Kiedy tak na to patrzymy, to o wiele łatwiej jest nam wyznaczać sobie przyszłość naszego biznesu. Później staramy się wszystko dobrze zaplanować.

Czy to jednak oznaczać, że po przekonaniu wielu internautów do siebie musimy dalej sami odpowiadać za cały Social Media? Oczywiście, że nie. Nadarzają się przecież inne możliwości. Świetną pomoc zapewnia nam asystentka. Warto więc przekonać się, kto jest w stanie pracować dla nas w taki sposób i przez to odciążyć nas od takiej pracy, przynajmniej w pewnym stopniu.

Przyszłość Social Media

Widzimy, jak aktualnie społeczeństwo jest uzależnione od kont społecznościowych. Jeśli więc będziemy przez kolejne lata dobrze korzystać z takich kanałów komunikacji, to możemy nawiązać współpracę z ogromną ilością klientów. Dodatkowo właśnie w Social Media uda się nam poszukać również wspólników i ważnych inwestorów. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Działają w taki sposób również Start-upy, które poszukują pewnych środków na rozwinięcie swojego biznesu. Ukazują go w Social Media w jak najlepszy sposób, robią pewien szum, a później czekają na odzew. Wysyłają również wiadomości do wybranych klientów, którzy mogliby być zainteresowani ich ofertą. I my możemy poczynić takie starania, jeśli chcemy, aby pewna osoba czy firma należała do naszych klientów. Taki nasz dodatkowy wysiłek z naszej strony na pewno będzie dobrze widziany. Ale tylko wtedy, jeśli przedstawimy im konkretną wartość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij