Darmowa, ekologiczna energia.

Darmowa, ekologiczna energia.

Coraz częściej możemy usłyszeć o pojęciu zielonej energii, która jest korzystna dla środowiska naturalnego. Na dodatek częstym argumentem za stosowaniem tych rozwiązań, jest oszczędność pieniędzy. Co dokładnie kryje się za tym określeniem?

Czym są odnawialne źródła energii?

Jest to wytwarzanie energii w sposób, który nie szkodzi naszemu środowisku i nie wyczerpuje zasobów nieodnawialnych. Najbardziej popularnymi źródłami odnawialnej energii elektrycznej są słońce, woda, wiatr oraz biopaliwa. Do nieodnawialnych źródeł energii zaliczamy natomiast węgiel, ropę oraz gaz ziemny. Ich powstanie miało miejsce na przestrzeni milionów lat i co prawda istnieje możliwość odnowienia ich w przyszłości, jednak okres ten jest zbyt długi, patrząc na tempo, w jakim je zużywamy. Co ważne korzystanie z nich ma również negatywny wpływ na środowisko, nasze zdrowie oraz sytuację ekonomiczną państwa. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie wiąże się dla nas z ich deficytem.

Odnawialne źródła energii

Najczęściej odnawialną energię pozyskujemy z:
– elektrowni wodnych,
– elektrowni fotowoltaicznych,
– elektrowni geotermalnych,
– elektrowni wiatrowych,
– biopaliw.

Jakie korzyści dają nam odnawialne źródła energii?

Przede wszystkim jest to bezpieczne rozwiązanie, które dodatkowo sprawia, że jesteśmy niezależni pod względem energetycznym. Wykorzystanie, chociażby fotowoltaiki w gospodarstwie domowym jest sposobem na tani prąd oraz ograniczenie emisji CO2. Jest to więc fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na ekologii i stanie środowiska naturalnego.

Przede wszystkim fotowoltaika

Fotowoltaika coraz bardziej zyskuje na popularności. I nic dziwnego, ponieważ bardzo często możemy zamontować ją, korzystając z dofinansowania. Jednym z przykładów firmy, która oferuje nam pomoc w korzystaniu z odnawialnego źródła energii, jest Tani Prąd.

Jeśli więc interesuje nas fotowoltaika Olsztyn, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty dofinansowania firmy Tani Prąd. Jedną z dotacji w ofercie jest możliwość dopłaty do likwidacji pieca, montażu ekologicznej pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej w kwocie nawet 40 tysięcy złotych.

Z pomocą firmy mamy możliwość założenia nowoczesnej, a przede wszystkim ekologicznej instalacji fotowoltaicznej, która zapewnia nam produkcję prądu ze słońca. W zależności od tego, jaką moc wybierzemy, jest ona w stanie pokryć nawet nasze roczne zużycie energii elektrycznej. Dzięki temu będziemy mogli zapomnieć o opłatach za prąd. Montaż oraz użytkowanie instalacji fotowoltaicznej jest w pełni bezpieczne i co ważne nie wytwarza praktycznie żadnego hałasu. Firma Tani Prąd oferuje fachową pomoc oraz doradztwo na każdym z etapów realizacji inwestycji fotowoltaicznej. Ponadto, co jest niezwykle ważne firma w ramach współpracy z bankiem BGŻ Paribas jest w stanie zapewnić swoim klientom EKO RATY, które kuszą bardzo niskim oprocentowaniem. Z tego powodu fotowoltaika cena jest niezwykle niska, ponieważ jesteśmy w stanie zyskać nawet 100% finansowania naszej inwestycji fotowoltaicznej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij