Czym są mobilne wirusy

Współczesny telefon posiada praktycznie tyle samo możliwości, co tradycyjny komputer domowy. Ogólny rozwój smartphonów, na pewno miał duże znaczenie, nie tylko dla rozwoju technologii, ale także wzrostu działalność cyberprzestępców. Dzisiaj hakerzy nie ograniczają się jedynie do ataków na komputery domowe, przez co ich celem coraz częściej stają się właśnie użytkownicy komórek.

W tym wypadku nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ posiadaczy telefonów z systemem Android, jest co roku coraz więcej, właśnie dlatego osoby zajmujące się przestępstwami w sieci, starają się działać na rynku mobilnym, wykorzystując nieświadomość użytkownika takiego sprzętu. Mobilne wirusy, są bardzo skomplikowane i tak naprawdę nie łatwo się ich pozbyć. Co więcej, potrafią one ukryć się w systemie i użytkownik nie jest nawet świadomy faktu, że jego telefon jest zainfekowany.

Łatwość infekcji

W ten sposób wirus jest w stanie rozprzestrzeniać się dalej, powodując infekcję, na wielu innych telefonach. Systemy Android, są bardzo narażone na tego typu ataki, ze względu na możliwość szybkiego łączenia się z siecią i innymi użytkownikami. W ten sposób wirus jest w stanie przebywać duże odległości i zanim ktokolwiek zrozumie, że jego telefon jest zainfekowany, to taka mała aplikacja, jest w stanie wywołać wiele szkód. Jeśli i my korzystamy dość lekkomyślnie z naszego smartphona, to tylko ułatwiamy pracę hakerom, którzy z łatwością wchodzą w nasze oprogramowanie i czekają na dogodny moment, aby infekować następne telefony.

Jak to działa

Przede wszystkim, wirusy są dzisiaj dobrze ukryte, przez co użytkownik nie ma świadomości, że przed chwilą widział reklamę, która była tak naprawdę scamem, zachęcającym do zainstalowania antywirusa, który okazuje się perfidnym wirusem. Takich reklam w telefonie nie brakuje, dlatego, jeśli znamy się na rzeczy, to powinniśmy ignorować tego typu wiadomości, zwłaszcza jeśli nazwa programu budzi nasze wątpliwości. Po prostu lepiej korzystać, ze sprawdzonego i znanego nam oprogramowania, niż takiego, które nie jest w stanie wzbudzić naszego zaufania. Hakerzy nie są jednak tacy głupi, ponieważ ciągle to szukają nowszych sposobów, na wabienie nieświadomych ofiar. Czasem nawet są w stanie zmodyfikować aplikację w Google Play, aby tylko osiągnąć swój cel. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ hakerzy, to prawdziwe utrapienie i trzeba mieć świadomość, że nasze telefony, są właśnie na celowniku takich ludzi.

Szukajmy zabezpieczenia

Jeśli w komputerze jesteśmy w stanie stosować antywirusy, to dlaczego nie instalować ich do komórki, skoro może to zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Wiele osób świadomych zagrożenia, zawsze zabezpiecza się, na każdą ewentualność, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać odpowiednią ochronę, która jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli na komórce mamy ważne dokumenty i pliki, które mogą zostać skradzione, jeśli tylko wyłączymy nasze zabezpieczenia. Musimy zrozumieć, że cyberprzestępcy, cały czas poszukują nowych rozwiązań, aby jeszcze skuteczniej działać, dlatego nasza rozwaga i przede wszystkim zdrowy rozsądek, muszą iść w parze z odpowiednim zabezpieczeniem telefonu. Oczywiście nie daje nam to stuprocentowej gwarancji, że nie padniemy ofiarą takiego ataku, ale na pewno prawdopodobieństwo ataku maleje, dzięki czemu możemy odetchnąć z ulgą. Warto mieć świadomość, że każdy z nas może się zabezpieczyć przed podobnym atakiem, musimy jedynie zajrzeć do internetu i wyszukać odpowiedni program zabezpieczający, to wszystko, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij