Co to jest magazyn BTS Jak wybrać BTS

Co to jest magazyn BTS? Jak wybrać BTS?

Magazyn BTS to popularne rozwiązanie, z którego korzysta wielu przedsiębiorców. Często nazywany jest też magazynem „szytym na miarę” (BTS to skrót od build-to-suit). Czym się wyróżnia i co sprawia, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Jak wybrać magazyn BTS, aby w pełni odpowiadał twoim potrzebom? Podpowiadamy.

Magazyn BTS – co to jest?

BTS to obiekt magazynowy projektowany oraz budowany z myślą o konkretnym, indywidualnym odbiorcy, którzy może określić swoje potrzeby. Klient, który zdecyduje się na budowę magazynu BTS, może wybrać dowolną lokalizację, powierzchnię, ilość i wielkość modułów (np. biurowy, magazynowy), a także określić dodatkowe funkcjonalności, które powinny zostać zawarte w projekcie. Szerzej magazyny BTS wyjaśnia Topmagazyny.pl, gdzie znajdziesz wiele praktycznych informacji. 

A przy tym wszystkim, mowa jest o obiekcie, który będzie… najmowany. A więc koszt takiej inwestycji, a także jej realizacja stoi po stronie przedsiębiorstwa zajmującego się najmem magazynów. I z tym związany jest jeden najważniejszy warunek – aby budowa i wynajem obiektu „szytego na miarę” mogła dojść do skutku, konieczne jest podpisanie umowy na co najmniej 8-10 lat. 

Jak wybrać magazyn BTS?

To, jak wybrać magazyn BTS, zależy w głównej mierze od ciebie, ponieważ to ty dyktujesz warunki. Aczkolwiek warto wiedzieć o kilku niuansach.

Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wybrania dogodnej lokalizacji, choć ma to jednocześnie pewne konsekwencje. Jeśli deweloper, z którym podejmujesz współpracę, posiada odpowiedni grunt pod tę inwestycję, wtedy taki magazyn może zostać oddany nawet w ciągu 6 miesięcy (najczęściej dotyczy to sytuacji, w których BTS budowany jest w istniejących parkach logistycznych). Jeśli jednak okaże się, że twoja lokalizacja jest niepopularna, a deweloper musi wcześniej załatwić kwestie związane z zakupem gruntu, czas realizacji projektu wydłuża się nawet do 24 miesięcy.

W trakcie wybierania magazynu BTS określasz powierzchnią magazynową oraz biurową, a także wszelkie rozwiązania konstrukcyjne, które są dostosowane do twoich potrzeb (np. szerokość placu manewrowego, ilość doków, a nawet rodzaj podłogi).

Zalety i wady magazynu BTS. Dla kogo jest to rozwiązanie?

Zacznijmy od tego, dla kogo wynajem magazynu BTS jest opłacalnym rozwiązaniem. Z możliwości tej korzystają przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy mają specyficzne wymagania co do powierzchni, rodzaju konstrukcji oraz zastosowanych technologii. W ich przypadku często nie da się znaleźć obiektów spełniających wszystkie warunki lub nie są one położone w dogodnej lokalizacji. Na magazyny BTS decydują się także firmy, które nie chcą naruszać swojego kapitału obrotowego.

Magazyn built-to-suit to optymalizacja kosztów, a także przestrzeni użytkowej. Jest odpowiedzią na specyficzne wymagania najemców, zarówno pod względem wielkości, jak i zagospodarowania przestrzeni. Ponadto klient nie musi zajmować się takimi kwestiami jak uzyskanie pozwolenia na budowę, nadzorowanie prac.

Natomiast największym minusem magazynów BTS jest konieczność podpisania umowy na najem długoterminowy. Jest to pewne ryzyko, ponieważ często trudno jest ocenić, jaka będzie kondycja przedsiębiorstwa za kilka lat. Jednak tak samo dużym ryzykiem jest podjęcie samodzielnej budowy, a czasami najem gotowego obiektu jest niemożliwy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij