Basen i generator chloru – czym się kierować przy zakupie?

Basen i generator chloru – czym się kierować przy zakupie?

Własny basen w ogrodzie to atrakcja, na którą może pozwolić sobie każdy. Baseny ogrodowe już dawno przestały być ekstrawaganckim rozwiązaniem, na które pozwolić mogły sobie tylko osoby o wysokim statusie społecznym i majątkowym. Z posiadania takiego basenu zadowolone będą nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy przy basenie będą mogli organizować spotkania ze znajomymi lub imprezy.

Basen może umilić każde upalne popołudnie pełne słońca, bez konieczności udawania się do publicznego aquaparku lub kąpieliska, gdzie zawsze są tłumy ludzi. Jednak żeby móc cieszyć się basenem, najpierw trzeba go kupić. Basen to niemały wydatek, jednak nie warto na nim oszczędzać.

Niemal każdy producent basenów ogrodowych ma w swojej ofercie wiele modeli basenów w różnych wielkościach i wyposażonych w różne funkcje. Nie wolno również zaniedbać wyboru odpowiednich akcesoriów do basenu takich jak generator chloru.

Basen przenośny czy stacjonarny?

Jest to pierwszy wybór, z którym musi się zmierzyć osoba chcąca mieć w swoim ogrodzie basen. Baseny stacjonarne są o wiele bardziej trwałe niż modele przenośne. Często montuje się do nich zadaszenia basenowe. Do budowy basenów stacjonarnych wynająć trzeba specjalną ekipę, jednak budowa samego basenu staje się coraz tańsza dzięki stosowaniu wielu innowacji technologicznych. Basen stacjonarny na stałe wkomponuje się w krajobraz ogrodu, co czasami może być jego minusem.

Ponadto budowę takiego basenu należy zgłosić do odpowiedniego organu. Problem ten nie dotyczy basenów przenośnych. Są one o wiele tańsze niż budowa basenu stacjonarnego. Prawie każdy producent basenów kąpielowych oferuje baseny przenośne o dużych wymiarach, dlatego można je wykorzystywać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dba się również o to, żeby baseny te były bardzo estetyczne, żeby nie zaburzały koncepcji samego ogrodu – baseny przenośne posiadają często eleganckie konstrukcje i pomysłowe wykończenia. Są również proste w rozkładaniu.

Typy basenów

Podział basenów na przenośne i stacjonarne jest najbardziej podstawowy. Baseny przenośne dostępne są w wielu wersjach – można zakupić baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe. Baseny dmuchane są najtańszymi wersjami, które w ofercie ma każdy producent basenów, taki jak choćby ta firma: http://www.pool-design.pl/. Niestety z reguły są one również najmniej trwałe. Łatwo się je rozkłada a ich rozmiar jest raczej niewielki. Łatwo je uszkodzić, a szkodliwy wpływ mają na nie nawet promienie słoneczne. Baseny rozporowe często mają dużą pojemność i całkiem pokaźne rozmiary, przez co zwykle konieczne staje się zamontowanie drabinki. Można w nich swobodnie pływać.

Nabierają swojego kształtu po napełnieniu ich wodą. Są o wiele trwalsze niż ich dmuchane odpowiedniki, jednak prym i tak wiodą baseny stelażowe. Mogą być naprawdę duże i są bardzo wytrzymałe. Mogą służyć nawet przez kilkanaście sezonów. W basenach stelażowych może się zmieścić duża grupa osób. Dostępne są w formie prostokątnej lub okrągłej. Wadą tych basenów jest długi czas rozkładania. Wszystkie typy basenów mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najbardziej popularne są baseny poliestrowe.

Wybór generatora chloru

Dodawanie chemii do basenów jest procesem koniecznym. Jednym z urządzeń do tego służących jest generator chloru. Dzięki generatorowi nie trzeba stale dokupywać chloru do basenu. Przy wyborze odpowiedniego generatora należy się kierować głównie jego parametrami technicznymi a także akcesoriami dostępnymi w zestawie takimi jak adapter do przyłączy.

O czym należy pamiętać przed montażem basenu we własnym ogrodzie

Najważniejszą rzeczą przed montażem basenu jest wyznaczenie miejsca, w którym będzie stał. Teren powinien być równy. Ułatwi to montaż, a także nie będzie przysparzało problemów w trakcie użytkowania. To, czy basen będzie stał w pobliżu domu czy w nieznacznym oddaleniu to sprawa bardzo indywidualna, jednak ważne jest, żeby pamiętać o łatwym dostępie do wody oraz gniazdka elektrycznego, które musi być dobrze zabezpieczone. Z miejsca, w którym stać ma basen, należy usunąć wszystkie śmieci takie jak szkła a także kamienie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij