W każdym sklepie rozmaitego typu specjalistyczne urządzenia fiskalne, to podstawa, a do nich należą bez wątpienia terminale płatnicze. Jednakże, jaki terminal wybrać?
Innowacyjność czy tradycja?
Na starcie warto pomyśleć, który rodzaj urządzenia będzie dla nas najodpowiedniejszy, i w zasadzie który będzie najodpowiedniejszy dla naszych klientów. Najbardziej oczywistym wyborem jest wyjście standardowe, terminal, jaki znamy ze sklepowych lad.
Inną możliwością jest rozwiązanie mPOS, więc terminal, jaki akceptuje płatności bezgotówkowe, kiedy jest połączony przez bluetooth z urządzeniem, mającym dostęp do Internetu, może to być np. smartfon. Łatwa obsługa, nieduży wymiar i mobilność to ogromne zalety mPOS jednakże jedyną użytecznością którą posiadają terminale owego rodzaju jest stosowanie płatności kartą, zatem nie będzie w tym wypadku dostępu do usług cashback ani sprzedaży telefonicznych doładowań.
Standardowy lub mPOS?
Uprzednio trzeba zastanowić się, który typ urządzenia będzie szczególnie nam pasował. Standardowy terminal, który znamy ze sklepowych lad wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Opcją jest wyjście mPOS – terminal przyjmujący płatności bezgotówkowe w czasie połączenia go z urządzeniem z dostępem do internetu – np. smartfonem. Kompaktowy rozmiar, duża mobilność oraz prostota obsługi to wielkie zalety mPOS. Należy jednakże pamiętać o tym, iż nie oferują one pozostałych funkcjonalności aniżeli przyjmowanie płatności kartą – gdy zatem chcemy korzystać z usług cashback albo sprzedawać doładowania telefoniczne, lepiej dobrać standardowe rozwiązanie.
Mobilny lub stacjonarny?
Wszystko zależy od charakterystyki naszego interesu oraz potrzeb klientów. Terminal stacjonarny doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie płatność występuje przy kasie jednakże, kiedy wychodzimy frontem do klienta dając mu wygodę oraz komfort, najodpowiedniejszym przykładem są tutaj punkty gastronomiczne.
Dla kogo terminal samoobsługowy?
Samoobsługowe terminale płatnicze pozwolą efektywnie oraz bezpiecznie prowadzić biznes w kanałach dystrybucji paliw, branży spożywczej lub usługowej (np. myjnie samoobsługowe, parkometry, biletomaty lub maszyny vendingowe z kawą oraz drobnymi przekąskami). Owego rodzaju urządzenia z pewnością pozwolą zaoszczędzić czas oraz nie wymagają obecności pracownika.