Telewizja w 4K – sprawdź oferty w Wielkopolsce

Telewizja w 4K – sprawdź oferty w Wielkopolsce

Standard 4K to nowość na rynku systemów video, która zapewnia niespotykanie wysoką jakość i ostrość obrazu nawet przy oglądaniu na bardzo dużych wyświetlaczach, takich jak telewizory o dużej przekątnej. Wymaga bardzo dobrego połączenia ze względu na dużą ilość danych, jakie muszą zostać przesłane podczas transmisji. Z tego względu nie wszędzie wprowadzono ten standard. Gdzie możemy go szukać na terenie Wielkopolski?

Przegląd ofert telewizji 4K w Wielkopolsce

Pierwszym operatorem w regionie, który zagwarantował rozdzielczość 4K w standardzie była poznańska INEA, która przystosowała całą swoją infrastrukturę do tego standardu i zaczęła oferować przystosowany do niego dekoder Hiway TV. Było to pierwsze takie rozwiązanie na terenie Polski.

Za ciosem poszedł ogólnopolski operator telewizyjny Vectra, który wkrótce później także objął całą swoją sieć standardem 4K z wykorzystaniem własnych dekoderów. Inne duże firmy telekomunikacyjne, takie jak Orange, UPC czy Netia, stopniowo rozszerzają swoje łącza, oferując standard 4K coraz większym rzeszom klientów. Często przeprowadzane są akcje wymiany dekoderów czy promocje na telewizję 4K.

 

Hiway TV, dekoder Vectra czy może Samsung ICU 100?

Przypomnijmy: Hiway TV to sprzęt należący do sieci INEA, Vectra opatrzyła swój dekoder własnym logiem, a Orange używa dekodera Samsung. Czym różnią się te urządzenia?

Ważnym dla wielu użytkowników parametrem jest możliwość nagrywania kanałów, by można było je obejrzeć później. Jest to standardowa funkcja nowoczesnych dekoderów, przy czym sprzęt od Orange wymaga podłączenia zewnętrznego nośnika pamięci.

Równie interesującą funkcją jest tzw. Multiroom, czyli możliwość oglądania na kilku telewizorach równocześnie i niezależnie od siebie, czyli z różnymi kanałami na każdym telewizorze. Jest to także standard u wszystkich operatorów, przy czym Hiway TV wyróżnia się obsługą standardu Wi-Fi, dzięki czemu zredukowana zostaje ilość kabli potrzebna do uruchomienia usługi. Można jednak spodziewać się, że to rozwiązanie wkrótce rozpowszechni się także u innych operatorów.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij