Serwer rackowy czy tower – różnice w budowie
Każda firma w swojej działalności stawia w głównej mierze na zysk i sukces finansowy. Aby jednak było to możliwe, konieczna jest niekiedy inwestycja w dobrej jakości sprzęt i urządzenia. Duże firmy obsługują zazwyczaj ogromne ilości danych, których przechowywanie może okazać się kłopotliwe. Serwer rackowy stworzony został z myślą o firmach działających w każdej branży.
Serwery rack oraz tower
Producent Dell skupia swoją uwagę na tworzeniu doskonałej jakości urządzeń, których budowa oparta jest na solidnych i wytrzymałych materiałach. Wykorzystanie wysokogatunkowych tworzyw jest niezwykle istotne, ponieważ gwarantują one bezproblemowe użytkowanie latami. Marka Dell wzbogaca swoje urządzenia w najnowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu sprzęt Dell zdecydowanie wygrywa w starciu z konkurencją.
Wiele firm decyduje się zatem na zakup urządzeń Dell, bowiem ich wykorzystanie znacznie zwiększa wydajność wykonywanych czynności. Praca jest sprawniejsza, a tym samym gwarantuje osiągnięcie większych zysków. Mowa tutaj głównie o serwerach, które doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Niezależnie od charakteru firmy, serwer rackowy bądź tower chroni gromadzone dane. Informacje są zatem w pełni bezpieczne, a ich utrata bądź wykradnięcie całkowicie niemożliwe.
Dodatkowe uzupełnienia serwerów
Dell dostarcza nam duży wachlarz produktów, bez problemu zatem każda firma znajdzie urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb. Wspomniany serwer rack cechuje się płaską budową i przeznaczony jest do umieszczania w szafie serwerowej, która znajduje się w specjalnym pomieszczeniu, zwanym serwerownią. Wnętrzem tego typu dysponują zazwyczaj większe firmy, które na co dzień obsługują dużą ilość komputerów. Serwer tower natomiast budową przypomina klasyczny komputer PC. Urządzenie to jest zatem dedykowane mniejszym oraz średnim przedsiębiorstwom, które nie dysponują serwerownią. Serwer ten bez problemu umieścić możemy bezpośrednio na podłożu.
Macierz dyskowa cena jest uzupełnieniem serwerów, maksymalnie wykorzystującym potencjał urządzenia. Macierz składa się z kilkudziesięciu dysków twardych bądź dysków SSD, których połączenie znacząco wpływa na dotychczasowe możliwości serwera. Dopełnieniem jest także raid kalkulator, którego działanie polega na obliczaniu charakterystyki macierzy. Działanie to jest oparte na danych liczbowych, szybkości czy pojemności dysku.