Jaki internet do domu i firmy najlepszy

Jaki internet do domu i firmy najlepszy?

W domu i firmie regularnie korzystamy z internetu. Zapewne zależy nam na tym, aby jego szybkość okazała się wysoka. Jest to możliwe, jeśli tylko dobrze się o to postaramy. Na samym początku musimy dokładnie ustalić, jaki rodzaj internetu najbardziej nas interesuje. Do wyboru mamy internet mobilny i kablowy. Jakie są wady i zalety takiego internetu. Poznajmy te rozwiązania jeszcze bliżej.

Internet mobilny

Internet mobilny

Działa na podstawie technologii radiowej. Warto jednak wspomnieć, że w całej Polsce rozwinęła się ona na naprawdę wysokim poziomie. Dzięki temu jakość takiego internetu, przesył danych, jest naprawdę wysoka. Nie było to możliwe dawniej, gdy nie mieliśmy do czynienia z transmisją danych 4G, lecz tylko GPRS czy słabszą. Aktualnie LTE i 4G to szybkość, która spełnia oczekiwania większości odbiorców.

Natomiast zbyt duża ilość odbiorników danego internetu automatycznie przyczynia się do zmniejszenia szybkości transmisji takiego łącza. Dodatkowo nie zawsze takie łącze internetowe jest stabilne, czasami jest słabsze w wyniku pewnych warunków atmosferycznych. Takich sytuacji na szczęście zdarza się coraz mniej.

Do zalet internetu mobilnego możemy zaliczyć najnowszą technologię LTE, a zarazem niską cenę. Wielokrotnie otrzymujemy go za darmo. Dzieje się tak, ponieważ odpowiedni operator telekomunikacyjny, na przykład Orange, Plus czy Tmobile i wiele innych, w ramach korzystania z ich sieci i doładowywania konta w telefonie, za darmo otrzymujemy 10 giga internetu bądź jeszcze więcej. Widać więc, że starają się oni utrzymywać z klientami jak najlepsze relacje. Taki internet możemy również zawsze ze sobą zabrać. Na jego podstawie tworzymy również punkt dostępu WIFI, więc także inne urządzenia mogą z niego skorzystać. Widać więc, że mamy wiele zalet, które zachęcają nas do tego, aby taki internet używać zarówno w pracy, jak i firmie. Czy to jednak oznacza, że internet kablowy to już przeżytek.

Internet kablowy

Internet kablowy - zalety i wady

Wysokiej jakości łącze internetowe, które przez cały czas uzyskuje wysoką jakość. Otrzymują taką samą szybką transmisji i odbioru danych. Zapewne coś takiego interesuje najbardziej wymagających klientów. W pewnych firmach korzystanie z tak szybkiego internetu jest czynnikiem bardzo istotnym. Gdybyśmy nie postarali się o taki internet, to później regularne korzystanie z internetu mobilnego mogłoby stanowić dla nas poważne utrudnienia, a nawet koszty.

Pewne firmy informatyczne, oferujące hosting, domeny i wiele innych usług, muszą zapewniać swoim klientom wysokiej jakości przesył danych. Również dla nich szybkość takiego internetu ma naprawdę wysokie znaczenie. Nie mają więc możliwości decydować się na tańsze rozwiązania. Bardziej stawiają na najwyższą jakość, a taką zapewni im internet kablowy.

Internet kablowy to nie wyjątek, ponieważ istnieje również internet oparty na światłowodach. Przesył jest jeszcze szybszy, natomiast zastosowanie takiej technologii nie jest możliwe w każdym mieście.

Internet w koszty firmy

Internet w koszty firmy

Jeśli mamy własną działalność gospodarczą, to warto pamiętać, że koszty wynikające z internetu zaliczamy do kosztów firmowych. Dzięki temu pozyskujemy o wiele niższy podatek dochodowy. To dla nas cenne rozwiązanie, ponieważ kapitał w naszej firmie możemy przeznaczyć na ważniejsze cele, niż podatki.

Warto jednak dokładnie ustalić z naszą księgową, jaką fakturę powinniśmy otrzymać na taki internet. Nie chcemy go zamawiać od osoby fizycznej, lecz firmy, która jest w stanie wystawić dla nas indywidualną fakturę. Zaliczenie jej do kosztów firmy okazuje się wtedy jeszcze łatwiejsze.

Podsumowanie: Internet do domu można wybrać mobilny, jeśli nie interesuje nas najwyższej jakości łącze. Gdy dodatkowo mieszkamy w mieście, to tym bardziej powinniśmy pozwolić sobie na jego możliwości. Wtedy mamy pewność, że uzyskuje naprawdę wysoką prędkość. Gdybyśmy jednak byli zainteresowani czymś najszybszym i bardzo stabilnym, na przykład w firmie, to poszukajmy ofertę na internet kablowy bądź światłowód.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij