Hasła w internecie

Dzisiaj nie ma bezpiecznych miejsc, nawet w internecie, zwłaszcza jeśli nie potrafimy w odpowiedni sposób posługiwać się takim medium, to tym bardziej rośnie zagrożenie, ponieważ nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się atakowi czy też wirusowi, który jest w stanie z łatwością zniszczyć nasz komputer i przejąć ważne dane. Oczywiście używamy różnych haseł zabezpieczających, ale jest to tylko pozorna ochrona, ponieważ cyberprzestępcy, są w stanie złamać nasze proste hasła, których na co dzień używamy w sieci, do logowania na pocztę czy tez inne serwisy.

Zagrożenie związane ze złamaniem hasła, jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli decydujemy się na bardzo proste hasło, które nie wymaga od cyberprzestępcy nawet zaawansowanych umiejętności przejmowania danych. Hasła to klucz do naszego bezpieczeństwa, jeśli w tym aspekcie nie założymy hasła trudnego do złamania, to każdy będzie w stanie poradzić sobie z naszym hasłem i tak naprawdę bezpieczeństwo w sieci, jest wtedy bardzo znikome.

Dobre hasło ochroni komputer

Internet to przede wszystkim miejsce naszej pracy, to właśnie dlatego, aby chronić własne projekty oraz inne ważne dane, staramy się wymyślać bardziej konkretne hasła, które nie są wcale takie proste do złamania. Tylko silne hasło, jest odpowiednią osłoną, przed tego typu osobnikami. Jeśli uda nam się dobrać silne hasło, to pozwoli nam to w pełni zabezpieczyć cały komputer i wtedy nikt nie będzie miał możliwości złamania naszych zabezpieczeń. Aby w pełni zwiększyć swoją obronę, przed cyberprzestępcami, powinniśmy zacząć stosować różne hasła. Najlepiej je zapisać w domowym zeszycie, a wszystkie inne ślady zwyczajnie usunąć, po to aby bezpieczeństwo danych było wysokie. Pod żadnym pozorem nie zapisujmy sobie haseł w programach komputerowych, ponieważ hakerzy mają wtedy bardzo ułatwione zadanie. Starajmy się żyć bezpiecznie, nie ryzykujmy włamania do naszego komputera, oraz innych poważnych problemów.

Silne hasło nie do złamania

Jeśli naprawdę chcemy wzmocnić siłę naszego hasła, powinniśmy zastosować nieszablonowy zestaw symboli oraz cyfr, ponieważ takie układy są najtrudniejsze do złamania. Nie wolno nam używać prostych ciągów liczbowych, ponieważ takie hasła padają w pierwszej kolejności i osoba, ma już bezpośredni dostęp do reszty danych. Jeśli nawet przypadkiem zdarza nam się zapomnieć hasła do jakieś witryny, warto sobie ustawić możliwość odzyskania hasła, poprzez numer SMS, do którego nie ma możliwości dotrzeć cyberprzestępca. To bardzo skuteczne zabezpieczenie i co najważniejsze, sprawdza się w praktyce. Jeśli chodzi o zapamiętywanie haseł w przeglądarce, nigdy nie zgadzajmy się na taką propozycje, ponieważ wtedy, dobry haker, jest w stanie zobaczyć hasło i wpisać je bez najmniejszego trudu, dobierając się do naszych plików i innych rzeczy na komputerze i nie tylko. Jeśli korzystamy z kilku innych kont, nigdy nie stosujmy tego samego hasła, za każdym razem zabezpieczenie w postaci hasła powinno być unikalne, po to, aby w przypadku złamania jednego hasła haker, nie miał dostępu do innych

Uważajmy aby nie stracić hasła

Przede wszystkim będąc na sieci WiFi nie powinniśmy w żaden sposób otwierać ważnych haseł ani innych danych, ponieważ połączenie nie jest w żaden sposób szyfrowane i jeśli ktoś znajduje się w pobliżu naszego łącza, może wszystko odczytać, łącznie z danymi jakie przesyłamy. To bardzo poważne zagrożenie, dlatego musimy traktować je z pełną powagą. Nigdy nie jest lekko, ale jeśli popełniamy proste błędy z łatwością udostępniamy nasze hasła hakerom, którzy nie cofną się przed tym, aby nam zaszkodzić.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij