Czy warto kupić pancerne etui do telefonu

Czy warto kupić pancerne etui do telefonu?

Trudne warunki jak wspinaczka górska, jazda rowerowa, praca w niebezpiecznych czy ryzykownych miejscach to również mnóstwo zagrożeń nie tylko dla nas jako ludzi ale także dla naszego nieodzownego przyjaciela jakim bez wątpienia od dawna stał się nasz telefon. Zabieramy go przecież wszędzie, często narażając na niebezpieczeństwa wynikłe z takich właśnie okoliczności. Uszkodzony wyświetlacz albo pęknięta obudowa to zapewne nieszczęście z którym nikt nie chciałby mieć do czynienia, uwzględniając jednocześnie dość duży koszt naprawy takich usterek.

Producenci akcesoriów telefonicznych przewidzieli również zapotrzebowanie na ochronę telefonu
w warunkach ekstremalnych i tym samym wypuścili pokrowce z serii pancernych.

Najprościej rzecz ujmując jest to etui, którego zadaniem jest zabezpieczenie przed brudem, kurzem, śniegiem, deszczem. Zastosowanie materiałów solidnych i odpornych to zabezpieczenie przed wstrząsami, upadkami a także zmiennymi temperaturami, co przecież bywa bardzo groźne dla naszych urządzeń. Duża część z nich przechodzi nawet testy zgodne z procedurami armii amerykańskiej – MIL-STD 810G-516.6. świadczące niemalże o ich niezniszczalności.

Producenci etui pancernych, dbają jednak o to, aby pomimo swoich nieco większych rozmiarów wynikających z użycia grubszych i solidniejszych materiałów do ich produkcji, etui te prezentowały się mimo wszystko atrakcyjnie. To przecież obok zabezpieczenia też często odgrywa bardzo ważną rolę przy wyborze tego odpowiedniego pokrowca.

W sprzedaży można znaleźć całą paletę możliwości, rozmaitych propozycji i rozwiązań, dzięki czemu każdy z sukcesem znajdzie pokrowiec dedykowany do własnego modelu, który zaspokoi gusta wizualne. Etui pancerne czarne, czerwone, różowe, zielone, imitujące aluminium, chromowane, lustrzane – wybór jest naprawdę spory.

Tech-Protect TPUCarbon

TPUCarbon to znakomita propozycja dla tych, którzy poszukują nieco lżejszego, nie tak bardzo nadającego grubości etui, ale za to eleganckiego a przy tym gwarantującego podstawową ochronę przed zarysowaniami czy pęknięciami powstającymi przy niewielkich uderzeniach.
Już sama nazwa wskazuje, że etui takie wykonane jest z TPU, czyli elastycznego i wytrzymałego termoplastycznego tworzywa poliuretanowego, o dużej wytrzymałości na ścieranie.
Godnym zwrócenia uwagi jest element estetyczny.
W górnej i dolnej części plecków znajdują się charakterystyczne wstawki przypominające włókno węglowe, pozostała część została wykończona na wzór szczotkowanego aluminium.
Tech-Protect podobnie jak większość pokrowców posiada dodatkowe osłony na przyciski i wycięcia na porty. Aparat i ekran chronią dodatkowo lekko podniesione ranty, co pozwala bez obaw kłaść telefon na biurku.

ArmorShield

ArmorShield to z kolei etui wykonane jest z wytrzymałych tworzyw sztucznych, zapewniających odporność na zarysowania oraz upadki z wysokości.
Główna część etui to miękki, odporny na ścieranie pokrowiec z TPU, którego zadaniem jest też absorbowanie uderzeń i upadków.
Od wewnątrz nakładka ma wydrążone specjalne rowki przypominające plaster miodu. To nie element dekoracyjny. Nierówności takie mają poprawiać przepływ powietrza dla lepszego odprowadzania ciepła i zapobiegają przegrzewaniu się telefonu.
Na gumową część nałożona została jeszcze jedna warstwa twardego plastiku. Konstrukcja taka zapewnia odpowiednią sztywność. Wystające rogi i ranty to ochrona wyświetlacza przed pęknięciem w razie upadku. Wszystkie przyciski zostały zakryte elastyczną powłoką, natomiast wejście ładowania zabezpiecza zatyczka przeciwkurczowa.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą etui pancernych do cenionego, polecanego i cieszącego się dużym uznaniem oraz dobrymi opiniami klientów, sklepu internetowego IziGsm.
Z pewnością znajdziecie tam też odpowiedzi na wiele nurtujących i często powtarzających się pytań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij