Jak korzystać z Microsoft Office dla studentów za darmo?
Studenci uczelni wyższych, a także uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz nauczyciele mogą korzystać z programów wchodzących w skład usługi Microsoft Office 365 bez żadnych opłat. Jak uzyskać dostęp do bezpłatnego pakietu Office?
Pakiet Office to najpopularniejszy zestaw narzędzi komputerowych, które umożliwiają przygotowywanie dokumentów, tabel czy prezentacji. Znajdujące się w nim programy są pomocne nie tylko w pracy biurowej, ale również na studiach. Co więcej, studenci uczelni wyższych mogą korzystać z pakietu bez żadnych opłat w czasie swojej nauki.
Jaka wersja Microsoft Office dostępna jest bezpłatnie dla studentów?
Darmowy Microsoft Office dla studentów to wersja Office 365 Student, która wchodzi w skład usługi Office 365 Education przeznaczonej dla szerokiej branży edukacyjnej. Jest ona udostępniania studentom uczelni, które zawarły odpowiednią umowę z Microsoft.
Charakterystyczną cechą wersji Microsoft Office 365 jest dostęp do narzędzi przez internet. Pakiet działa w chmurze, dlatego można korzystać z niego na każdym komputerze w dowolnym miejscu. Wszystkie programy wchodzące w skład usługi są automatycznie aktualizowane, a także umożliwiają łatwe udostępnianie plików online. Do pakietu dodany jest także 1 terabajt danych w dysku online Microsoft OneDrive.
W ramach darmowego pakietu Office 365 przeznaczonego dla studentów znajduje się szeroka paleta narzędzi, między innymi:
– Microsoft Word – przygotowywanie i edycja plików tekstowych
– Microsoft Excel – przygotowywanie i edycja arkuszy kalkulacyjnych
– Microsoft PowerPoint – przygotowywanie i edycja prezentacji multimedialnych
– Microsoft Outlook – obsługa skrzynki pocztowej e-mail i kalendarza
– Microsoft OneNote – tworzenie notatek
– Microsoft Teams – centrum pracy zespołowej do nauki zdalnej
– Microsoft Sway – kreacja efektownych biuletynów, prezentacji
– Microsoft Forms – przygotowywanie formularzy
– Microsoft Access – tworzenie i obsługa baz danych
– Microsoft OneDrive – dysk wirtualny do przechowywania plików w chmurze
Microsoft Office 365 dla studentów – jak z niego korzystać?
Programy wchodzące w skład Microsoft Office 365 dają studentom nieograniczone możliwości w tworzeniu różnych dokumentów zarówno na potrzeby studiów, jak i te własne, na przykład notatek, prezentacji, prac zaliczeniowych. Będą także niezastąpione przy przygotowywaniu pracy licencjackiej i magisterskiej.
Dużym atutem pakietu, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest też wsparcie dla nauki zdalnej. Microsoft Teams jest jednym z najpopularniejszych programów do organizacji wirtualnych zajęć. Naukę na odległość wspierają też usługi Skype, SharePoint i OneDrive.
Jak uzyskać bezpłatny dostęp do Office 365 dla studentów?
By wspierać edukację studentów, Microsoft udostępnia im pakiet Microsoft Office 365 za darmo wraz z szeroką gamą usług dodatkowych oraz zniżek.
Aby zacząć korzystać z Microsoft Office dla studentów online, należy:
– wejść na stronę internetową Microsoft Office
– zalogować się z wykorzystaniem swojego adresu e-mail nadanego przez uczelnię i hasła
Gdy uczelnia wykupiła pakiet umożliwiający instalację programów na komputerze, można dodatkowo:
– kliknąć na przycisk „Zainstaluj pakiet Office”
– wybrać rodzaj pakietu oraz język
– pobrać i zainstalować oprogramowanie
– aktywować pakiet za pomocą konta pocztowego i hasła
Pakiet przeznaczony jest do instalacji na 5 komputerach, 5 tabletach i na 5 smartfonach. Można używać go także na urządzeniach Apple.
Do kiedy można korzystać Microsoft Office dla studentów bez opłat?
Studenci mogą używać go aż do momentu utraty licencji, czyli statusu studenta. Ważność licencji kontrolowana jest co 30 dni i wymaga połączenia z internetem.
Gdy Office nie może sprawdzić licencji lub licencja na korzystanie z pakietu wygaśnie, programy działają tylko w trybie podglądu. Aby używać go nadal, konieczne jest wykupienie licencji.
Bezpłatny dostęp do Microsoft Office to zatem duże udogodnienie dla każdego studenta. Za jego pomocą można uzyskać dostęp do niezawodnych programów biurowych oraz usług dodatkowych używanych regularnie na uczelni i w domu.